Mehmet UZEL: Dâhilerimizi kaptırmayalım

Tekden Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Tekden, eğitimi ticaret gibi görmedikler için başarılı olduklarını belirterek "Bu nedenle Türkiye'ye örnek projelere imza atıyoruz" dedi.
Üstün Zekalı ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı da olan Tekden, bu çocukların ülke için çok önemli olduğuna dikkat çekerek, "Dahi çocukları siz eğitmezseniz başkaları yurt dışına götürüp eğitiyor" diye konuştu. Sağlıktan eğitime, film prodüksiyondan dergiciliğe kadar değişik sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin yönetim kurulu başkanı olam işadamı Kemal Tekden, özellikle eğitim sektörünün çok önemli olduğunu ve ticaretin ötesinde düşünülmesi gerektiğini ifade etti.

EĞİTİM TİCARET DEĞİLDİR
İşadaım Tekden, eğitimde çok önemli projelere imza attıklarını belirterek "Eğitimi ticaret olarak görmedik. Özellikle de ticari bakış açısından arındırdık, eğitime bakışımızı. Öyle olunca da, ciddi ve çok anlamlı projeleri gerçekleştirdik. Öyle ki artık eğitimde TEKDEN MODELİ diye model oluştu ve bu manada seminerler de veriyoruz. Tekden Eğitim Kurumları bünyesinde okullarımızın hiçbiri para kazanmmak için yapılmış eğitim kurumları değildir" görüşünü dile getirdi.
Üniversite açmayı yakın planda düşünmediklerine dikkat çeken Kemal Tekden şöyle devam etti:
"Ancak üniversiteden çok daha önemli bir iş yapıyoruz biz. Bir vakfımız var, Üstün Zekalı ve Dahi Çocukları Eğitim Vakfı. Burada maddi gücü olmayan üstün zekalı ya da dahi çocukları buluyor ve onları bu özelliklerine göre eğitiyoruz.
Binin üzerinde bu şekilde eğitim verdiğimiz öğrencimiz var. Hafta sonu ağırlıklı eğitimlerimiz halen İstanbul, Ankara ve Kayseri vakıf merkezlerimizde devam ediyor.
Derslerde, atölyelerimizde, laboratuarlarımızda bu çocuklarımız sürekli eğitim alıyorlar ve özelliklerine uygun yetiştiriliyor." Kemal Tekden son olarak şunları söyledi:
"Bu çocuklar çok önemlidir. Eğer yetiştirirseniz ülkenin önünü açan önemli isimler olurlar. Yok eğer siz eğitmezseniz başkaları zaten bu çocukları bulup götürüp eğitiyorlar. Özellikle de yurt dışına götürüp eğitiyorlar. Biz özellikle bunun da önüne geçmek için çabalıyoruz, bunun bir devlet projesi olması için gayret ediyoruz.
Her platformda bu önemli meseleyi anlatmaya çalışıyoruz."
BİZE ULAŞIN