Türkiye’yi şaha kaldırmalıyız

Referandum sonuçlarını SABAH Kayseri’ye değerlendiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki: Milletçe tüm enerjimizi ekonomik kalkınmaya, yatırımlara verip, Türkiye’yi şaha kaldırmalıyız

Türkiye’yi şaha kaldırmalıyız
Milletçe tüm enerjimizi ekonomik kalkınmaya, yatırımlara verip, Türkiye'yi şaha kaldırmalıyız Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki referandum sonuçlarını SABAH'a değerlendirdi. Özhaseki "Türkiye'de bir seçim, halk oylaması süreci yaşandı. Referandum tartışmalarını geride bırakıp, milletçe tüm enerjimizi ekonomik kalkınmaya, yatırımlara verip, Türkiye'yi şaha kaldırmalıyız. Dedikodu değil iş üretmeliyiz. İstihdamı ve ihracatı artırmalıyız" dedi.

KAYSERİ'YE TEŞEKKÜR ETTİ
Özhaseki,"İstihdam seferliğine Türkiye genelinde en büyük katkıyı Kayserililer yaptı. Sanayimizdeki başarımız yeni dönemde üst düzeye çıkacak. Artık herkes hedefi büyütmeli, bunun mücadelesini vermeliyiz" çağrısı yaptı. Türkiye'de koalisyon döneminin kapandığını işaret eden Özhaseki "Eskiden bir seçim döneminde aynı bakanlıkta değil değişik bakanlara derdimizi anlatıyorduk. Artık önümüzü göreceğiz ve beş yıllık planlar yapacağız. Uzun vadeli düşünme fırsatı bulacağız. Ülke olarak patinaj yapma dönemimiz sona erdi" diye konuştu. Özhaseki ayrıca "Türkiyeden başka gidecek ülkemiz yok. Artık herkesin elle ele vererek kardeşçe yaşamaya başlaması ve kardeşlik duygusunu pekiştirmesi gerekir" dedi.

KAYSERİ'DEN GÜÇLÜ 'EVET'
16 Nisan referandumunda Kayseri halkı yüzde 65.5'le evet dedi. Kentte 833 bin 709 oy kullanıldı. 822 bin 256 oy geçerli sayıldı. Seçmenlerin yüzde 89'u sandığa gitti.
BİZE ULAŞIN