Çiftçi Akay’a sahip çıktı

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin 64. Olağan Genel Kurulu’nda kullanılan 17 bin 752 oyun 13 bin 904’ünü alan mevcut başkan Hüseyin Akay, yeniden başkan seçildi

Çiftçi Akay’a sahip çıktı
Kadir Has Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen olağan genel kurula, 18 bin 443 çiftçi katıldı. Coşkulu anların yaşandığı kurulda, 17 bin 752 çiftçi oy kullanırken, bu oylardan 111 tanesi geçersiz sayıldı, 58 oy pusulasından ise boş oy çıktı. Yapılan sayım sonrasında, kullanılan oylardan 13 bin 904'ünü alan mevcut Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, yeniden başkan olarak seçildi. Diğer başkan adayı Ahmet Hamdi Gökçe ise, kullanılan 17 bin 752 oydan 3 bin 679'unu aldı. Akay, "Aldığımız kötü mirası iyiye çevirmeye çalıştık" dedi.

PARMAKLA GÖSTERİLİYOR
Kurula STK temsilcileri, basın, siyasi parti temsilcileri ve milletvekilleri de ilgi gösterdi. Genel Kurul'da çiftçiler hitaben bir konuşma yapan eski Enerji Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, "Biz çiftçinin hakkını koruyan, ne yaptığını bilen, ne yapacağını bilen yöneticilerimizin çiftçilere fayda getireceğine inanıyoruz. Kayseri Şeker Türkiye'nin örnek bir kurumu haline getirildi. Birçok yerde bize parmakla gösterilen kurum haline geldi" dedi.

'ÇİFTÇİNİN HİZMETKÂRIYIZ'
Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay da "Sizler bugün yeniden bir karar vereceksiniz, vereceğiniz kararla emanetinizi kimlerin yöneteceğine belirleyeceksiniz. Bu kararla işlerinizin hangi usulle, hangi anlayışla yönetileceğini ortaya koyacak, sizin, ailenizin ve çocuklarınızın geleceğini belirleyeceksiniz. Hep birlikte gönül bağı kurduk, bu sayede büyük bir aile olduk. Hep birlikte büyük bir başarı elde ettik. Bizim davamız şan, şöhret kazanmak, mal mülk edinmek, saltanat sürmek değil bu çiftçinin hizmetkârı olmak ve onu yüceltmektir" ifadelerini kullandı. Akay Genel Kurul sonrası teşekkür konuşmasında da "Yapılan genel kurulun hepimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Büyük Kayseri Şeker ailesi olarak hep birlikte ortaya koymuş olduğumuz mücadele başarılı bir sonuç ortaya çıkardı" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN