Kayseri İSO 500’te yükseliste

Kayseri’den Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan firma sayısı 15’ten 16’ya yükseldi. KAYSO Başkanı Büyüksimitci, 2016 yılının çok zor olmasına rağmen üretim ve ihracatın kesintiye uğratılmadığını söyledi

Kayseri İSO 500’te yükseliste
Istanbul Sanayi Odası (ISO) tarafından yapılan "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kurulusu-2016 Yılı Arastırması" açıklandı. Arastırma sonuçlarına göre Kayseri'den 2015 yılında 15firma girerken, 2016 yılında 16 sanayi kurulusu, Türkiye'nin 500 büyük sanayi devleri arasında yer aldı.

HES KABLO SEKTÖR LİDERİ
Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Baskanı Mehmet Büyüksimitci, Türkiye'nin 500 büyük sanayi kurulusu arasına girerek Kayseri'nin ve Türkiye'nin gururu olan firmaları ve çalısanlarını tebrik etti. Büyüksimitci, 2016'nın birçok açıdan çok zorlu geçmesine ragmen sanayicilerin gece gündüz demeden üretime ve ihracata devam ettiklerini belirterek "2016'da 500 büyük sanayi kurulusunun toplam üretimden satısları 7 milyar 200 milyon TL olarak gerçeklesmistir. Kayseri verilerinin açıklanmasında ilk sırada yer alan Hes Kablo, 1 milyar 167 milyon 826 bin TL kablo satısı ile kablo sektöründeki lider konumunu sürdürmektedir" dedi.

'KAYSERİ GAYET İYİ DURUMDA'
Kayseri'nin 500 büyük sanayi kurulusu arasında yer almasının gurur verici oldugunu söyleyen Büyüksimitci sunları söyledi: "Firmalarımızın, listede hem sayı hem de basamak olarak yükselmesi bizleri ayrıca sevindirdi. Kentimizin ve ülkemizin gelismesi için sanayiciler olarak var gücümüzle çalısmaya devam edecegiz. Kentimizin ve ülkemizin kalkınması için mevcut durumumuzu asla yeterli görmeden belirledigimiz hedeflere ulasmak için daha çok çalısacagız. Etrafımızdaki ülkelerde yasanan olumsuzluklara, özelikle 15 Temmuz'da yasanan hain darbe girisimine ragmen sanayiciler olarak çalısmaya is ve istihdam saglamaya devam ettik basarımızı taçlandırdık. Ben inanıyorum ki hükümetimizin de reel sektöre sagladıgı desteklerle bu sıralamalara giren firma sayımızda önümüzdeki yıllarda bir artıs olacaktır. Aslında Türkiye geneline bakacak olursak, Kayseri gayet iyi durumda. Ankara, Istanbul, Izmir gibi büyük sehirlerden hemen sonra, ISO Ilk 500'e en çok firma gönderen illerin basında gelmekte. Konya, Eskisehir Denizli gibi bize benzer iller arasında da ikinci sıradayız. Kayseri'nin potansiyeli var. Yeter ki biz birlik beraberlik içerisinde olalım. Etrafımızdaki ülkelerde yasanan olumsuzluklarda son buldukça sehrimizin ve ülkemizin çok daha iyi konumlarda olacagından hiç süphemiz yoktur."
BİZE ULAŞIN