Dünyaya demokrasi dersi verdik

Dünyaya demokrasi dersi verdik

Bakan Özhaseki: 15 Temmuz’da verilen demokrasi mücadelesi sadece Türkiye için değil, dünya demokrasisi için bir ders oldu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki hain darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'na yapılan saldırıda şehit düşen Özel Harekat Komiser Yardımcıları Kübra Doğanay ve Cennet Yiğit'in kabirlerinde düzenlenen anma etkinliğine katıldı.

İKİNCİ İSTİKLAL HARBİ
15 Temmuz Şehitleri için Hunat Camisi'nde okunan Mevlid'e de katılan Özhaseki SABAH Kayseri'ye konuştu. Şehitlerin ailesini her fırsatta ziyaret ettiklerini anlatan Özhaseki, "O günden beri her geldiğimizde şehitlerimize ve ailelerine uğruyoruz. Kayseri'de de iki tane gencecik özel harekatta görevli kızımız vardı. İki arkadaştı. Birisi Bünyan'dan Cennet kızımız öbürü de Yeşilhisar'dan. İkisi de aynı gün şehit oldu. Allah rahmet eylesin. Yattıkları yer nur olsun" diye konuştu. Bakan Özhaseki "Milletimiz o gece adeta ikinci bir istiklal Harbi vererek, yine küresel üst aklın yerli maşalarının, FETÖ'cü hainlerin istiklalimize ve irademize kasteden girişimlerini akim bıraktı. Kendisine zincir vurulamayacağını tüm dünyaya gösterdi. Nasıl İstiklal Harbi bir ateşle imtihan ise 15 Temmuz'da bir ateşle imtihandı. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrıyla milletimiz, hangi kökenden, hangi inançtan, hangi sosyal katmandan olursa olsun bir ve bütün olarak meydanlara indi, dünyayaya, demokrasiye nasıl sahip çıkılacağını gösterdi" dedi. Bakan Özhaseki, "Bu bayrağın göklerde hür olarak dalgalanması, ezanlarımızın susmaması karşılığında hepimiz canlarımızı seve seve vermeye hazırız. Bunu en son 15 Temmuz'da bir kez daha gördük" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN