Kayseri sanayisine gurur veren liste

Kayseri sanayisine gurur veren liste

İstanbul Sanayi Odası (İSO), “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesi açıklandı. Her yıl yenilenen listeye bu yıl Kayseri’den 16 firma girerken, bunlardan 5’i ise listeye yeni dahil oldu

  • Kayseri Bölge
  • Cuma 22.07.2017
İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl belirlenen "Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" araştırma sonuçları açıklandı. Bu sonuçlara göre 2016 yılı İSO Türkiye'nin İkinci 500 listesinde Kayseri'den 16 firma yer aldı. Coreal Alüminyum Kablo San. Tic. A.Ş., Gürkan Ofis Mobilyaları San. ve Tic. Ltd. Şti.ve Şirikçioğlu İplik ve Denim İşletmeleri San. Tic. A.Ş. Kayseri sıralamasında ilk üç sırayı paylaştı.

DAHA FAZLA FİRMA
Sıralamaya giren firmaları kutlayan Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, "İSO İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında 16 firmamız yer aldı. Listeye 5 yeni firmamız katıldı. Bu firmalarımız İpek Mobilya İmalat İth. İhr. San. ve Tic. A.Ş., Beşler Tekstil San. ve Tic. A.Ş., Parteks Tekstil ve Kağıt San. Tic. Ltd. Şti., Ceha Büro Mobilyaları A.Ş. ve Turkuaz Seramik San. ve Tic. A.Ş.'dir. Firmalarımızı tebrik ediyoruz" dedi. KAYSO Başkanı Büyüksimitci sözlerine şunları ekledi: "Bu sıralamalarda ne kadar fazla firmamız olursa Kayseri'de ki ekonomik canlanmada daha fazla olacaktır. Bizim bu listelerdeki firma sayılarını daha da artırmaya gücümüz var. İnşallah bunu da hep beraber başaracağız. Ben bu vesile ile listeye giren tüm firmalarımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi.

OLUMSUZLUKLARA RAĞMEN
Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz ise, listeye giren Kayserili firmalarla gurur duyduklarını belirterek, "Kayserili çalışmaktan yılmaz. Kayserili iş dünyası 2016 yılında yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedi, yılmadan çalışt, özveri ile ülke ekonomisne katkı sunmaya devam etti. Kayseri bugün ihracatta olsun, 500 sıralamasında olsun, il bazında Türkiye genelinde ilk 10 içindedir. Hedefimiz üreten,istihdam sağlayan, ihracat yaparak Kayseri ve Türkiye'ye ekonomik katkı sağlayan firma sayımızı daha da artırmak" diye konuştu.

İşte listeye giren firmalar:
Coreal Alüminyum Kablo San. Tic. A.Ş. Gürkan Ofis Mobilyaları San. ve Tic. Ltd. Şti. Şirikçioğlu İplik ve Denim İşletmeleri San. Tic. A.Ş. Şahin-Melek Et ve Et Mamülleri Gıda San. Tic. A.Ş. Kilim Mobilya Kanepe San. ve Tic. A.Ş. İpek Mobilya İmalat İth. İhr. San. ve Tic. A.Ş. Beşler Tekstil San. ve Tic. A.Ş. Karsu Tekstil San. ve Tic. A.Ş. Meysu Gıda San. ve Tic. A.Ş. Mondi Yatak Yorgan San. ve Tic. A.Ş. Metal Matris San. ve Tic. A.Ş. Has Çelik ve Halat San. Tic. A.Ş. Parteks Tekstil ve Kağıt San. Tic. Ltd. Şti. Ceha Büro Mobilyaları A.Ş. Turkuaz Seramik San. ve Tic. A.Ş.
BİZE ULAŞIN