6 ayda 27 transfer

6 ayda 27 transfer

Kayserispor, tarihinin en hareketli dönemlerinden birini geçiriyor. Öyle ki yapılan transferlerin hızına yetişmek bile kolay olmuyor. Erol Bedir ile ekibi 6 ayda 27 oyuncuyu renklere bağladı

Geçen sezon ara transfer döneminde tam 11 oyuncuyu renklerine katan Erol Bedir ve yönetimi, hızını bu sezonda da sürdürüyor. Ligin bitmesi ile birlikte bir çok oyuncu ile yollarını ayıran temsilcimiz tranfsere hızlı girdi. Bu sezon tam 16 yeni futbolcu ile sözleşme imzaladı. Böylece, Erol Bedir'in döneminde yapılan tranfser sayısı 27'ye yükseldi. Yönetime yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre yönetim 2-3 transfer daha yapacak. Böylece sayı 30 sınırına gelecek. Bu neredeyse yarım yıl içinde yapılan tranfserler konusunda bir rekor. Hem Türkiye ortalamasının üzerinde olması hem de Kayserispor tarihinin bu kadar sürede yapılan en fazla transfer olması nedeniyle oldukça dikkat çekiyor. Kadroda yaşanan bu büyük değişim kulüp bütçesine de oldukça büyük bir maliyet getirmiş durumda.

BEKLENTİ YÜKSELDİ
Yönetim, yenilediği kadro ile ligde üst sıraları hedeflerken, neredeyse her gün yapılan transferler ise taraftarı oldukça umutlandırdı. Bu kadar çok transfer yapılması taraftarların takımdan beklentilerini de üst seviyeye çekmiş durumda. Sosyal medya üzerinden yapılan yorumlarda bu kadar transfer ile Kayserispor'un ligi ilk 5 takım içinde bitirmesi gerektiği yorumları ağırlık kazanıyor. Özellikle yapılan transferlerde önemli isimlerin kadroya katılması taraftarların yeni sezonda takımı en az ilk 5 içinde görmek istemesini de yanında getirmiş oldu.
BİZE ULAŞIN