Kalfalık dönemi bitti, ustalık dönemi başlıyor

Kalfalık dönemi bitti, ustalık dönemi başlıyor

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, kasım ayındaki seçimlerde tekrar aday olduğunu belirterek, “Ustalık dönemini de yaşamak istiyoruz” dedi

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen KTO temmuz ayı Meclis Toplantısı'nda konuşan KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz hem odada yapılacak olan başkanlık seçimleriyle ilgili hem de gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

DESTEK DEVAM ETMELİ
İş dünyası olarak, hükümetten en büyük beklentilerinin, 2016 sonundan bugüne kadar ekonomi alanında atılan adımların ve piyasaya verilen desteklerin sürdürülmesi olduğunu belirten Hiçyılmaz, "2017 yılı ilk çeyreğinde büyüme rakamında elde edilen yüzde 5'lik oranın yılsonunda da sağlanabilmesi Hükümetimizin desteklerini sürdürmesine bağlı. Kan değişimi ile yenilenen 65. Hükümet'in her alanda olduğu gibi özellikle ekonomi alanında yapılan atılımları devam ettireceğine inanıyorum" dedi.

İCRAATLARLA ÖRNEK OLDUK
2013'ün mayıs ayından beri görev yaptıklarını ve bu sürede üyelere fayda sağlamak ve Kayseri Ticaret Odası'nı en iyi şekilde temsil etmek için büyük gayret gösterdiklerini kaydeden Hiçyılmaz, "Birçok engellemelerle karşı karşıya kaldık. Özellikle 17-25 Aralık sürecinden önce, art niyetli ve odayı ele geçirmek üzere gelmiş olan Yönetim Kurulu üyelerine karşı mücadele ettik. Odanın, onların eline geçmesini önledik ve bu aşamayı geçirdikten sonra yapmış olduğumuz icraatlarla Kayseri Ticaret Odasını belli noktalara taşıdık. Çıraklık dönemimiz olmasına rağmen yaptığımız birçok İcraatlarla örnek olduk. Türkiye'de hiçbir odanın sahip olmadığı modern bir binaya sahibiz" dedi.

USTALIK DÖNEMİ OLACAK
Geçen 4 yıllık dönemi çıraklık ve kalfalık dönemi olarak değerlendirdiklerini kaydeden Hiçyılmaz, "Üyelerimizin teveccühü ile bir dönem daha görev yaparak, ustalık dönemini de yaşamak istiyoruz. Odamızı getirdiğimiz bu kalite seviyesinden daha da yukarılara çıkarma gayreti içerisindeyiz. Bize destek olanların yüzünü kara çıkarmadık. Bundan sonra da çıkarmayız" dedi.
BİZE ULAŞIN