Kayseri sağlık üssü olacak

Kayseri sağlık üssü olacak

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, aralık ayında açılması planlanan Kayseri Şehir Hastanesi’nin hizmete girmesiyle kentin bölgenin sağlık üssü konumuna geleceğini söyledi

Kayseri Şehir Hastanesi'nin yaklaşık 5 yıldır devam eden inşaat çalışmalarında sona geliniyor. Hastane inşaatı yüzde 94 oranında tamamlandı. Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, yapımı devam eden bin 600 yatak kapasiteli şehir hastanesiyle ilgil SABAH Kayseri'ye açıklamalarda bulundu.

DEV SAĞLIK KAMPUSU
Vali Kamçı, Kayseri Şehir Hastanesi'nin kente yapılan en büyük kamu yatırımlarından biri olduğunu söyledi. Şehir hastanesinin oturum alanının 180 bin metrekare, kapalı alanının ise 460 bin metrekare olduğunu kaydeden Vali Kamçı, "Şehir hastanesi, bünyesinde yer alacak olan 900 yataklı genel hastane, 260 yataklı kadın doğum hastanesi, 126 yataklı psikiyatri hastanesi, 200 yataklı rehabilitasyon hastanesi, 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi olmak üzere bin 600 yataklı dev bir sağlık kampusu olacak. Şehir hastanesinin tamamlanmasıyla Kayseri, bölgenin sağlık üssü konumuna gelecek" dedi.

15 BİN PERSONEL
Vali Kamçı, hastanede teşhis ve tedavi üniteleri ile ilik nakil merkezinin yanı sıra 38 ameliyathane, 2 bin 500 hasta kapasiteli acil servis,144 yoğun bakım ünitesi, laboratuvarların yer alacağını kaydetti. Sosyal tesisler ve alışveriş merkezinin de bulunacağı kampüste ayrıca 2 adet helikopter pisti ile 3 bin araçlık otopark da olacak. İnşaatında sona doğru gelinen hastanenin aralık ayında hizmete açılmasının palanlandığını belirten Vali Kamçı, hastaneye 15 bin sağlık personelinin alımıyla ilgili çalışmalara da başlandığını kaydederet, "Başta cumhurbaşkanımız olmak üzere bu dev yatırımın ilimize kazandırılmasına emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN