Kayseri semaları rengârenk

Kayseri semaları rengârenk

Talas Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Ali Dağı Uluslararası Yamaç Paraşütü Şampiyonası’nın 8’incisi düzenlendi

Ali Dağı'nın zirvesinde düzenlenen açılış törenine, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, sporcular ve izleyiciler katıldı. 2 bin rakımlı Ali Dağı'nda Talas Belediyesi tarafından organize edilen şampiyonaya 7 ülkeden katılan 10'u kadın 110 sporcu, 35 kilometrelik Bünyan Karadayı hedefine doğru uçtu.

EN ÖNEMLİ HAVACILIK MERKEZİ
Belediye hizmetlerinin arasında bu tür sosyal ve kültürel renkli faaliyetlerin de olması gerektiğini dile getiren Talas Belediye Başkanı Palancıoğlu, "Ali Dağı Türkiye'nin en önemli havacılık spor merkezlerinden biri. İran, Rusya, Irak, Ukrayna, İsviçre, Norveç ülkelerinden sporcularımız burada yarışıyorlar" ifadelerini kullandı.

'ALİ DAĞI GİBİ BİR DEĞERİMİZ VAR'
Yarışmacılara başarılar dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik ise, "Yamaç paraşütü için Ali Dağı gibi bir değerimiz var. Dünyanın dört bir tarafından insanlar yamaç paraşütü için Ali Dağı'nı tercih ediyorlar. Talas Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli yatırımları yapıyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN