Kocasinan Akademi ile bilinçli nesiller

Kocasinan Akademi ile bilinçli nesiller

Kocasinan Belediyesi, hizmet ağını ve kalitesini daha da artırmak için hayata geçirdiği Kocasinan Akademi ile 7’den 70’e herkese hizmet ulaştırmaya devam ediyor

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, kurdukları Kocasinan Akademi ile eğitimden sanata, spordan kültüre hayatın her alanında vatandaşlara daha iyi ve daha kaliteli hizmet verdiklerini vurguladı. Çolakbayrakdar, Kocasinan Akademi'ye yaz aylarında ilginin daha da arttığını kaydederek, "Sunduğumuz meslek edindirme kurslarımızla eğitim alamamış ya da yeni bir meslek dalında kendini geliştirmek isteyen vatandaşlarımızın, kendilerine uygun bir alanda eğitim almalarını sağlıyoruz. Böylelikle vatandaşlarımız öğrendikleriyle aile bütçesine, ülkemize ve Kayseri ekonomisine katkı sağlıyor" diye konuştu. Çolakbayrakdar, "Birimimizin ilk tesisi olan 'Kocasinan Akademi Yakut'u yalnızca hanım kardeşlerimizin hizmetine sunduk. Tesisimizde, modern derslikler, yüzme havuzu, kreş, kafeterya, psikolog, diyetisyen, plates ve spor salonu, sauna ve buhar odası, kuaför, güzellik ve cilt bakımı gibi bölümler bulunuyor" dedi.

SEMT KONAKLARI
Akademi tesisi kurulmayan mahallelerde ise semt konaklarıyla hizmet verdiklerinin altını çizen Çolakbayrakdar, "Semt konaklarımız ise eğitim faaliyetlerinin yanı sıra mahalle sakinlerinin düğün ve nişan gibi önemli günlerinde kullanmanın yanı sıra günlük olarak sohbet edebilecekleri mekânlar var. Merkez mahallelerde daha büyük tesisler yaparken kırsaldaki mahallelerimize de semt konağı tarzı yapılar yapıyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN