Sanayide çarklar hızla dönüyor

KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, sanayi üretim endeksinin beklentilerin üzerinde artmasının büyümeye destek açısından önemli olduğunu söyledi

Sanayide çarklar hızla dönüyor
Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Sabah Kayseri'ye yaptığı özel açıklamada takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretiminin temmuzda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 14.5 arttığını, mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretiminin ise geçen aya kıyasla yüzde 2.3 artış gösterdiğini söyledi. Sanayi üretimi rakamlarının ülkedeki huzur ve güven, ekonomi yönetiminin başarısı, sanayicilerin azmi, istikrar ve istihdam rakamlarının yansıması olduğuna vurgu yapan Hiçyılmaz, "Ülkede huzur ve güven, yönetiminde istikrar var üretim ve istihdam, dolaysıyla kalkınma var demektir. Türkiye her türlü olumsuzluğa rağmen büyümesini sürdüren güçlü ve başarılı bir ülkedir" dedi.

'ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK'
Hiçyılmaz, Kayseri'yi işlenmeyi bekleyen altın madenine benzeterek, "Her yönüyle çok değerli olan şehrimizin var olan potansiyelini ortaya çıkarmak için tüm birikimimizle elimizi daha önce taşın altına koyduk. Yeni dönemde de koymaya devam edeceğiz" dedi. Hiçyılmaz şunları söyledi: "17 bin üyesi olan Kayseri Ticaret Odamızın binası Türkiye'nin en modern binası olup, üyelerimizin her türlü işlemleri kolaylıkla yapılmakta aynı zamanda odamızın bilgi işlem merkezinde üyelerimiz rahatça çalışabilirler. İnşallah yakında ticaret üniversitesini de kuracağız. Üyelerimizin yurt içi yurt dışı fuarlara kendi imkânlarımızla götürmeyi planlıyoruz. Şu anda üyelerimiz için gene Türkiye ye örnek olacak iş yeri projemiz için 2000 üye yaptık. Kısa zamanda bu iş yerlerini yapım teslim edeceğiz."
BİZE ULAŞIN