Artas otelleri, rotayı Asya’ya çevirdi

Artaş Grubu Turizm Yatırımları Koordinatörü Recep Arifoğlu, Asya kıtasındaki 1.1 milyar Müslüman nüfusu mercek altına alarak, tanıtım ve pazarlama çalışması yaptıklarını açıkladı

Artas otelleri, rotayı Asya’ya çevirdi
ARTAS Grubu Turizm Yatırımları Koordinatörü Recep Arifoglu, Asya kıtasındaki 1.1 milyar Müslüman nüfusu mercek altına alarak, tanıtım ve pazarlama çalısması yaptıklarını açıkladı. Türkiye'ye ve Türk halkına karsı ilgi ve hayranlık besleyen Asya kıtası ülkelerinden, son yıllarda yogun talep aldıklarını anlatan Recep Arifoglu, "Istanbul, Kapadokya ve Pamukkale'ye ilgi yüksek. Asya Kıtası'ndaki ülkelere, Kayseri'nin kıs merkezi ile tarihi ve kültürel zenginligini de anlatıyoruz ve Kayseri'ye olan talebi arttırmayı hedefliyoruz" dedi.

KALİTELİ HİZMETE DEVAM
Asya Kıtası'ndaki turizm fuarlarına katılmakta olduklarını kaydeden Recep Arifoglu, sunları söyledi: "Malezya'nın baskenti Kuala Lumpur'da, 8 - 10 Eylül 2017 arasındaki Matta Turizm Fuarı'na, grup otellerimiz adına katıldık. Fuar sırasında, ülkemize yogun hayranlık duyduklarını gözlemledik. Dini birlikten dolayı yogun ilgi görmekteyiz. Agırlıklı olarak sonbahar ve ilkbaharda gezmeyi tercih eden Malezyalı turistler, otellerimizdeki dolulukların düsmeye basladıgı bu tarihlerde sektörümüze can suyu olabilir. Malezya ve diger Asya ülkelerinden, ülkemize gelecek turist sayısının artmasını istiyorsak, bu pazarlara karsı kaliteli ve standart hizmet anlayısını devam ettirmeliyiz. Bu noktada, turizmcilere büyük görevler düsüyor. Gelecek yıl Çin'deki fuarlara katılacakla katılacagız." Arifoglu, "Türkiye'nin, yurtdısındaki tanıtım ve pazarlama çalısmalarında, "güvenliyiz" yerine "turizm markasıyız" vurgusu ön plana çıkartılmalıdır" diye konustu.

Mehmet UZEL
BİZE ULAŞIN