Boğazlıyan'da güvenli okul denetimi

Boğazlıyan İlçe Emniyet Müdürlüğü, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında öğrencilerin daha güvenli bir ortamda eğitim görmeleri için okul önlerinde denetimlerini sürdürüyor.

Boğazlıyan'da güvenli okul denetimi

Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesinde öğrencilerin güvenli okul güvenli eğitim için okul önlerinde ekip ve personel takviyesi için planlama yaptıklarını belirten Boğazlıyan İlçe Emniyet Müdürü Hasan Şahin,"Okul yöneticileri ile emniyet birimleri arasında daha hızlı bilgi akışının sağlanarak daha güvenli bir okul ve daha güvenli bir eğitim ortamının sağlanması maksadıyla her okul, ilçe emniyet amirleri ve polis memurlarına zimmetlendi. Her okula Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi olarak birer polis memuru görevlendirildik" dedi.


Okullarda meydana gelebilecek cinayet, yaralama, rehin alma, cinsel taciz, intihar gibi olaylara müdahale etmek ve soruşturmalarını takip etmek üzere 'Krize Müdahale Ekipleri' oluşturduklarını da belirten Şahin,"Okulların yakın çevresinde bulunan internet kafeler, elektronik oyun salonları, kahvehaneler başta olmak üzere umuma açık yerler ile park ve bahçelere yönelik denetimler arttırılarak yönetmelik hükümlerine uygun hareket etmeleri sağlanacak. Okul önlerinde ve çevresinde alınan trafik tedbirlerinin yanı sıra narkotik ve asayiş ekipleri de görev yapacak" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN