Ali Dağı’nda doğa temizliği

Çevre kirliliğine dikkat çekmek isteyen doğaseverler, 1.5 saatte 3 kamyon çöp topladı. Çöpler ayrıştırılmak üzere geri dönüşüm merkezine götürüldü

Ali Dağı’nda doğa temizliği
Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, sosyal sorumluluk projesi kapsamında belediye personeli ve vatandaşlarla Ali Dağı'nın eteklerinde sonbahar temizliği yaptı. Çevre kirliliği sorununa dikkat çekip farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlikte 1.5 saatte 3 kamyon çöp toplandı.

'TALAS'I TEMİZ TUTMAMIZ LAZIM'
Talas'ı temiz tutmak ve çevre kirliliğine karşı farkındalık oluşturmak için temizlik etkinliğini başlattıklarını söyleyen Başkan Mustafa Palancıoğlu, "Talas'ın göz bebeği Ali Dağı'nın eteklerinde vatandaşlarımızla, İŞKUR personelimiz ve belediye personelimizle büyük bir temizlik çalışması başlattık. Şuan da arazide 250-300 kişi temizlik yapıyoruz. Özellikle yerlerde içki şişeleri, rakı şişeleri ve bir sürü çöp topladık. Yol kenarı olduğundan içenler, hafriyat dökenler bu alanı oldukça kirletmişler. Her görüşe saygılıyız ama çevreyi kirletene saygılı değiliz. Çevreyi bu şekilde kirletmeye kimsenin hakkı yok. Talas'ı temiz tutmamız lazım. Vatandaşlarımızdan rica ediyorum. Bu şekilde çevre katliamı yapıp çevreyi kirleten herkesi de bizlere ve polise ihbar etsinler" diye konuştu. Ali Dağı'nın çevresi ve tenha yerlerin takibe alınacağını hatırlatan Palancıoğlu, "Bu bölgelere kamera yerleştireceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN