Başkan Palancıoğlu inşaat mühendisleriyle bir araya geldi

Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu İnşaat Mühendisleri Odası’nda mühendislerle bir araya gelerek görevi boyunca gerçekleştirdiği ve yapacağı birçok projeyi yaptığı görsel sunumla anlattı.

Başkan Palancıoğlu inşaat mühendisleriyle bir araya geldi

Belediye olarak koştur koştur bir hizmet yarışı içerisinde olduklarını ifade eden Başkan Mustafa Palancıoğlu, "İnşaat mühendisleri ve müteahhitler ne kadar başarılı iş yaparsa mesken daha rahat alınabiliyor. Aramızda meskenden kaynaklanan sıkıntılar varsa bunu burada istişare ederek çözmeye çalışalım.

Talas'ta çok kısa süre içerisinde 6 yeni okul, 8 yeni cami 2 sağlık ocağı yaptık. Talas'ın 30-40 yıllık birikmiş imar taleplerini inceledik. Arkadaşlarımız 2 senenin üzerinde bir çalışma yaptı. Güzel bir imar revizyonu ortaya çıkardık. Burada yeşil alan miktarını tam 2 katına çıkardık. Parçalı yeşil alanları birleştirdik. 13 tane ticari ve konut parselini park ve yola çevirdik.

Yeni imar revizyonu ile 13 yeni okul projemiz var. Bununla birlikte yeni cami ve sağlık ocağı alanlarının miktarını yaklaşık 2 katına çıkarttık. İmarla ilgili dükkanların tavan yüksekliğini 4,25 metreye çıkardık. Talas'ta binaların daha nitelikli olması için uğraşıyoruz" dedi.

TALAS'TA İLK KEZ UYGULANACAK KENTSEL TASARIM SINIRI İLE DAHA NİTELİKLİ YAPILARIN ORTAYA ÇIKACAĞINI SÖYLEYEN BAŞKAN PALANCIOĞLU ŞUNLARI İFADE ETTİ;

"Aynı zamanda kentsel tasarım sınırı dediğimiz sitelerin oluşacağı, mimari tasarımların direk tarafımızca onaylanacağı, belediyenin birçok müdahalelerde bulunabileceği daha nitelikli siteler olacak.

Birde koruma amaçlı imar planı revizyonu ile tarihi mahalleleri korumak için revizyona başladık inşallah 2018'de tamamlamış olacağız. Bununla birlikte halihazır harita yapımını tamamladık. İmar planlarının sayısallaştırılması için destek veriyoruz."
Kayseri İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Yener Torunoğlu ise Başkan Mustafa Palancıoğlu'na sunumları ve işbirliği içinde çalıştıkları için teşekkür etti.

BİZE ULAŞIN