Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz

Kayseri, Yozgat ve Niğde'de anma törenleri düzenlendi.

Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79. yılında Kayseri, Yozgat ve Niğde'de düzenlenen törenlerle anıldı.

Kayseri'de Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen çelenk sunma programına, Vali Süleyman Kamçı, Kayseri 2. Hava İkmal Bakım Merkezi ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, askeri erkan, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından saat 09.05'te sirenlerin çalmasıyla, saygı duruşunda bulunuldu, daha sonra İstiklal Marşı okundu.

Anma törenleri, Kocasinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programla devam etti.

Yozgat

Yozgat'ta Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene, Vali Kemal Yurtnaç, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, askeri erkan, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından saat 09.05'te sirenlerin çalmasıyla, saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından buradaki program sona erdi.

Daha sonra İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonu'nda devam eden programda, Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zübeyir Bütüner, Atatürk'ün hayatını anlattı.

Program öğrencilerin okuduğu şiir ve oratoryo gösterileriyle son buldu.

Niğde

Niğde'de Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen çelenk sunma programına, Vali Yılmaz Şimşek, Garnizon Komutanı Albay İdris Tataroğlu, Belediye Başkanı Rifat Özkan, askeri erkan, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından saat 09.05'te sirenlerin çalmasıyla, saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra İstiklal Marşı okundu.

Tören kapsamında, Niğde Kültür Merkezinde Kanuni Sultan Süleyman Ortaokulu tarafından Atatürk oratoryosu ve sinevizyon gösterisi yapıldı.

BİZE ULAŞIN