250 bin metrekare yeşil alan ve park

Lösemili çocuklar ve aileleriyle birlikte ağaç diken Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Bu yıl yaklaşık 250 bin metrekarelik yeşil alan ve park yaptık” dedi

250 bin metrekare yeşil alan ve park
Kocasinan Belediyesi, Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla lösemili çocuklar ve aileleriyle birlikte ağaç dikme etkinliği gerçekleştirdi. Turgutreis Mahallesi'nde düzenlenen etkinliğine, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'ın yanı sıra lösemili çocukların aileleri, lösemi hastalığını yenen çocuklar, Kansere Karşı Birlikte Derneği Başkanı Prof. Dr. Musa Karakükcü ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kocasinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin öğrencileri, öğretmenleri ile davetliler katıldı.

İNSAN ODAKLI BELEDİYECİLİK
Belediye Başkanı Çolakbayrakdar, insan odaklı hizmet anlayışıyla çalıştıklarını belirtti. Çolakbayrakdar, "lçemize bu yıl içerisinde yaklaşık 250 bin metrekare alanı kapsayan yeşil ve park alanı kazandırdık. İnşallah sene sonuna kadar 300 bin metrekare yeşil alanı şehrimizin hizmetine sunacağız. Mahallemize yeşil alan ve çevre düzenlemesinin yanı sıra 3 yeni park yaptık. Tüm mahallelerimizde yenileme çalışmalarımız devam ediyor" ifadelerini kullandı. Kocasinan'ın her noktasında belediyecilik örneğini sergilediklerine de vurgu yapan Çolakbayrakdar, gelecek nesillere bırakabilecek en büyük mirasın yaşanabilir yeşil bir çevre olduğunu dile getirdi. Çolakbayrakdar, "İlçenin her bir mahallesini daha güzel hale getirmek için gecegündüz demeden çalışıyoruz ve her ağaç dikme etkinliklerimizi gençlerimizle birlikte yapıyoruz. Geçtiğimiz hafta ilkokul çocuklarımızla birlikte ağaçlarımızı toprakla buluşturduk. Çolakbayrakdar, lösemili çocuklar ve öğrenciler ile birlikte fidan dikti.
BİZE ULAŞIN