Kocasinan Belediyesi'nden Diyabet Günü etkinliği

Kocasinan Belediyesi, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü’nde  farkındalık oluşturmak amacıyla bir seminer gerçekleştirdi. Sağlıklı beslenmenin önemine vurgu yapılan seminerin sonunda vatandaşlara şeker taraması yapıldı.

Kocasinan Belediyesi'nden Diyabet Günü etkinliği

Kocasinan Akademi ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle Kocasinan Akademi Yakut tesisi konferans salonunda gerçekleştirilen seminere kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, "14 Kasım Dünya Diyabet Günü'nde belediye personelimize ve Kocasinan sakini hanım kardeşlerimize yönelik sağlık semineri gerçekleştirdik. Bu günün farkındalığını artırmak, diyabet hastalığına dikkat çekmek ve diyabeti önlemek amacıyla düzenlediğimiz seminerle daha sağlıklı bir toplum için katkı sağlamayı hedefliyoruz. En büyük gayemiz, daha sağlıklı ve daha bilinçli toplumlar oluşturmaktır. Vatandaşlarımız için bu tür eğitim programlarına her zaman destek olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Seminerde, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Diyabet Birimi Ekibi, diyabet ve sağlıklı yaşam hakkında bilgiler verdi. Eğitim ve Araştırma Hastanesi Diyabet Birimi Ekibi, Kocasinan Belediyesi'nin düzenlediği seminer ile toplumda farkındalık oluşturduğunu vurgulayarak, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'a teşekkür etti. Kadınlar tarafından büyük bir beğeniyle takip edilen seminer, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi. Seminer sonrası belediye personeli, şeker taraması yaptırdı.

BİZE ULAŞIN