Vali, mucit çocukları ödüllendirdi

Motokask projesiyle Dünya birincisi olan Niğdeli Dilek Öykü Ahraz ve Efe Gündeğer'i Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ödüllendirdi.

Vali, mucit çocukları ödüllendirdi

Niğde Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, BİLSEM Müdürü İsa Aliç ve proje danışman öğretmeni Ertuğrul Özar'ında yer aldığı ziyarette öğrenciler projenin amacını Vali Şimşek'e anlattı.

Niğdeli Mucit çocukları altınla ödüllendiren Niğde Valisi Yılmaz Şimşek: "Gerçekten Uluslararası alanda büyük bir başarıya imza attınız. Hem Ülkemizi hem de Niğde'mizin adını uluslararası bir düzeyde duyurdunuz bizleri de gururlandırdınız. Ümit ediyorum ki bu proje sayesinde kazalarda azalır. Ve sizlerde inşallah bu projenin mucitleri olarak tarihe geçersiniz. Bu da bize gösteriyor ki öğrencilerimizin elinden tutulursa, onlara yol gösterilirse çok güzel işler başarabilecekler. Gerçekten çok yetenekli öğrencilerimiz yeter ki onların ellerinden tutalım. Niğde olarak katılıp daha sonra Türkiye olarak bizleri Amerika'da temsil ettiniz. Bu gerçekten çok gurur verici ve bizlerde sizlerle gurur duyuyoruz. Sizlere başarılar diliyoruz. Daha büyük başarılar bekliyoruz" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN