İnşaattan kültür sanata

TKN Yapı, kültür ve sanat faaliyetlerine başlıyor. TKN Kültür-Sanat Kayseri’nin tiyatro ve konser etkinlikleriyle sosyal hayata renk katacak

İnşaattan kültür sanata
Kayseri'nin inşaat firmalarından olan TKN Yapı, kente değer katan projelerine devam ediyor. TKN Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Alim Aytekin, konut sektörünün her yıl biraz daha geliştiğini belirterek, 2017'nin ikinci yarısında konut satışların artış gösterdiğini ve bu gelişmenin sektörü olumlu yansıdığını kaydetti.

2018 MİLAT OLACAK
TKN Yapı olarak bu yıl yaklaşık bin konut teslim ettiklerini ve 2018'de de hedeflerinin bin konut daha teslim etmek olduğunu açıklayan Aytekin, "2018 için yeni nesil projelere başladık. Kanyon projemiz var, Mimar Sinan Organize Sanayi'nin hemen karşısında. Sosyal olanakları çok fazla, üst segmentli lüks konutlar, temiz havası, yürüyüş parkurları, çok büyük sosyal tesisleri olan bir proje. 2018'de hem inşaatına, hem de satışına başlıyoruz" diye konuştu. Kuruluşundan bu yana konut ve ticari gayrimenkulle yoğunluk gösteren TKN Yapı'nın, yeni dönemde kültürel alanda, tiyatro, konser gibi projeler de üreteceğini açıklayan Aytekin, "Tiyatrolar, konserler, dinletiler organize etmeyi planlıyoruz. Firmamız bünyesinde TKN Kültür-Sanat'ı kuracağız. Bu çatı altında birçok kültürel faaliyetleriyle, Kayseri halkının sosyal yaşamını canlandıracağız" dedi.

YUVALARA DEĞER KATIYORUZ
Aytekin şunları söyledi: "Ahlaki değerlere, insan ilişkilerine önem veren bir firmayız. Sadece konut üreterek para kazanmaya çalışmıyoruz. Yuvaları önemsiyoruz, değer katmaya çalışıyoruz. Yıldırım Beyazıt'taki kentsel dönüşüm projemizin inşaatına başlıyoruz. Projemizin ismi "Modern". Çizimi çok modern bir proje oldu. Mimari yapısı Kayseri'de bir ilk olacak. Erkilet'te 'Konfor', Mimar Sinan'da 'Balkon', Uğurevler'de 'Liva' ve 'Liva Plus', Turgutreis'te 'Köşe' projelerimiz hızla devam ediyor. Esas projemiz olan 'Zümrüt' projesi çok büyük bir kentsel dönüşüm olacak. 2018'de neticelendiriyoruz. 50 bin metrekare üzerine yaklaşık 800 daireli, nitelikli bir proje olacak. Her gelir grubuna göre, kendi içerisinde trafiği olan bir proje olacak. Fuar projemizi de hayata geçirmeyi hedefliyoruz."
BİZE ULAŞIN