Kayserispor 31 milyon borç ödedi

Kayserispor Başkanı Erol Bedir, göreve geldiklerinde 131 milyon 800 TL borç bulduklarını söyledi. Bedir, bu borcu 100 milyon TL’ye kadar indirdiklerini açıkladı

Kayserispor 31 milyon borç ödedi
Kayserispor Başkanı Erol Bedir, ikinci yarıda 25 puan daha toplayıp, ligi ilk 5 içinde bitirmek istediklerini söyledi. Bedir, "3 puan alınca, eski alacaklılar icra yoluyla kapımıza dayanıyor. 4-5 yıl öncesinin borçlarının icrası geliyor" dedi. Bedir, ara transferde takasa kapılarının kapalı olduğunu belirterek, "Burası toplama kampı değil. Paramızla oyuncu alır, parasıyla oyuncu veririz" diye konuştu.

100 MİLYON TL BORÇ
Sarı kırmızılı kulübün Karpuzatan Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Bedir, bir yıldır görevde olduklarını, stat, kurumsal kimlik, mali genel kurul, sosyal barış, iktisadi işletme, tesisler ve alt yapı konularında medya mensuplarını bilgilendirdi. Bedir, "Yönetime geldiğimizde sıhhatli bir borç-alacak tablosuna sahip değildik. Şu anda muhasebenin ancak yüzde 80'lik bölümüne hakim olabildik. Zira, eski alacaklardan dolayı hiç beklemediğimiz ancak 3 puan alınca, bunlar federasyondan galibiyet parası aldı diye kapımıza dayananlar oluyor. Cezalar, faizler, mahkeme masrafları, avukat ve menajer paraları derken geçmişe yönelik 131 milyon 800 TL borç bulduk. Yani banka kredileri, galibiyet paraları, tribün gelirleri ve kentin yöneticilerinin katkısıyla bu borcu, 100 milyon TL'ye kadar indirdik. Biz göreve geldikten sonra hiç bir futbolcuya, teknik adama, menajere, bakkala, markete, kulüp personeline ve güvenlikçilere şu anda beş kuruş borcumuz yok" diye konuştu.


'2 OYUNCU GİDECEK, 2-3 OYUNCU ALACAĞIZ'
Kayseri spor Başkanı Erol Bedir, ara transferde yabancı oyuncu olarak Bia'yı, yerli oyuncu olarak da Canberk'i kadrodan göndereceklerini, Nikola ve Asamoah konusunda ise ikinci yarıda beklentilerinin olduğunu söyledi. Teknik direktör Sumudica ile yaptıkları ilk yarı değerlendirmesi sonucu biri kanat olmak üzere bir yabancı 2 yerli oyuncu alacaklarını belirten Bedir, "Antalya kampı öncesi gidecekler ve gelecekler belli olacak. Yılbaşından sonra alacağımız oyuncuları kamuoyuna açıklayacağız. Hem lig hem de kupada başarılı ve iddialı olabilmek için hedeflerimizi belirledik, ikinci yarıda 25 puan hedefliyoruz. Bu puanı alırsak, kendimizi ilk beşin içinde ve Avrupa kupalarında buluruz" dedi. Sarı kırmızılı takımda yer alan oyunculara gelen transfer tekliflerine kapılarının kapalı olmadığını belirten Bedir, Badji ile Kucher'in sözleşmelerini uzatacaklarını söyledi. Bedir, "Kayserispor'da oyuncuların bonservis bedelleri bellidir. Medyada bazı oyuncularımızla ilgili transfer söylentileri çıkıyor. Bunlara gülüp geçiyoruz. Ciddi bir teklif varsa, bonservis bedeli ödeniyorsa, oyuncumuzda gitmek istiyorsa kim istiyorsa satarız. Kesinlikle satmıyoruz demeyiz. Ancak şunu kesinlikle açıklıyorum, takasa kapalıyız. Kayserispor, bazı takımların kadrosunda yer vermediği, gözden çıkardığı oyuncuların gelebileceği toplama kampı değildir. İstediğimiz oyuncuyu parasıyla alır, istediğimizi parasıyla satarız" diyerek sözlerini tamamladı.
BİZE ULAŞIN