Rus turistler Erciyes’te

Moskova ile Kayseri arasında her hafta yapılması planlanan charter seferleri başladı. Törenle karşılanan 222 kişilik Rus turist kafilesi bir hafta süresince Kayseri’de keyifi bir tatil yaptı

Rus turistler Erciyes’te
Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin başta Erciyes olmak üzere Kayseri'nin turizm değerlerini uluslararası boyutta tanıtma çalışmaları meyvelerini veriyor. Rusya'da yapılan tanıtım çalışmaları sonucunda Moskova ile Kayseri arasında her hafta yapılması planlanan charter seferleri başladı. 222 kişilik Rus turist kafilesi bir hafta süresince Kayseri'de tatil yaptı. Rus kafilesi için karşılama programı düzenlendi. Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Murat Cahid Cıngı, Kayseri açısından tarihi bir gün yaşandığını söyledi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin şehrimize yeni bir vizyon katmak ve yeni bir ekonomik kapı açmak için ortaya koyduğu Erciyes Master Planı'nın son yıllarda neticelerinin görülmeye başlandığını ifade eden Cıngı, "Kayseri tarihinde ilk defa yabacı kafile direk uçakla Kayseri'ye inip bir hafta şehrimizde kalacak. Uluslararası tanıtım çalışmalarımız somut neticeler vermeye başladı. Bu durum şehrimiz açıcından hizmet ihracatı fırsatını getiriyor. Bundan sonra da sürekli olarak yabancı misafirlerimizi ağırlamaya devam edeceğiz" dedi.

BAYRAK VE ÇİÇEKLERLE
Moskova-Kayseri arasındaki charter seferleri kapsamında Kayseri'ye gelen kafile ellerinde Türk ve Rus bayrakları bulunan öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı. Kafilede 222 Rus turist yer aldı. Rus turistler için Erkilet Havaalanı'nda bir de kokteyl gerçekleştirildi. Kokteyl sırasında Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı tarafından Rusça şarkılar seslendirildi. Rusya'dan gelen turistler karşılamadan çok etkilendiklerini belirttiler. Çok sıcak karşılandıklarını ifade eden bir Rus turist, "Türkiye'yi Antalya bölgesiyle tanıyoruz; ama kış turizmi için Kayseri ile ilgili çok bilgi verildi. Bu yüzden Kayseri'ye geldik" dedi. 10 yılı aşkındır Rusya'da yaşayan ve kafileyle Kayseri'ye gelen Fatih Özbek de Rusya'da kayak sporunun yaygın olduğunu ve çok ciddi bir potansiyel bulunduğunu belirtti.

HER HAFTA CUMA GÜNÜ
Moskova-Kayseri arasındaki charter seferleri kayak sezonu boyunca her hafta cuma günleri yapılacak. Bugün gelen Rus turistler önümüzdeki cuma ülkelerine dönerken yeni kafile Kayseri'ye gelecek.
BİZE ULAŞIN