Kocasinan Kayseri’nin yeni yüzü

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ilçede kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini belirterek “Kocasinan 2018’de Kayseri’nin yeni yüzü olacak” dedi

Kocasinan Kayseri’nin yeni yüzü
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 2017'de yapılan çalışmaları anlattığı bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Televizyon kanalları tarafından, canlı yayınla vatandaşlara aktarılan toplantıda Kocasinan bölgesinde yapılan yatırımlar ve çalışmalar Başkan Çolakbayrakdar'ın güçlü sunumuyla anlatıldı. Başkan Çolakbayrakdar, belediye başkanı olduğu günden bugüne 116 mahallenin tamamını birebir gezerek, vatandaşların taleplerini dinlediğini ve hangi mahallenin ne tür ihtiyacı olduğunu bizzat bildiğini vurguladı. Yaklaşık bir saat süren değerlendirme toplantısını slayt gösterisi eşliğinde anlatan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yapılan her hizmetin, Kocasinanlıları mutu etmek maksadıyla yapıldığını vurguladı. Çolakbayrakdar, "Kocasinan'a hizmet edebilmek için önce neye ihtiyacı olduğunu bilmek ve insanları dinlemek gerektiğini biliyorduk. Bu nedenle merkezdeki ve kırsaldaki tüm mahallelerimizi ziyaret ederek, bölge sakinlerinin talep ve önerilerini dinledik. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; Kocasinan'ın tüm mahallelerine gittim. Sokak sokak, cadde cadde nerde ne yapılması gerekiyorsa hepsini biliyorum. İnşallah tüm ihtiyaçları zaman içerisinde teker teker tamamlayacağız" diye konuştu.

'7/24 SAAT HİZMET VERİYORUZ'
Çolakbayrakdar, "Tüm Türkiye'de ki belediyelere örnek niteliğindeki bir çözüm merkezini faaliyete geçirerek ilçe sakinlerimize hizmet alanımızı genişletmiş olduk. Kocasinanlı hemşehrilerimizin isteği, talebi ve şikayeti olduğu zaman 0(352) 222 70 00'nolu hattı aradıklarında anında kayıtları oluşturuluyor ve sorunun aciliyetine göre çözüm üretiliyor. Bu merkezde sadece çağrılar cevaplanmıyor. 7 gün 24 saat çalışan bir belediyecilik anlayışıyla rutin belediyecilik hizmetinin yanı sıra akut bir ekimiz var. Bir yerde herhangi bir acil yapılması gereken durum söz konusu olduğu zaman, akut ekibiz müdahale ediyor. Bunlardan biri olan sokak hayvanları için hizmet sunduğumuz 'Küçük Dostlar Ambulansı; Kayseri'de birçok hizmetimizde olduğu gibi ilk ve tekdir." ifadelerini kullandı. 2017'de faaliyete geçen asfalt plentinin tam anlamıyla bir fabrika gibi çalıştığını ve bu plent sayesinde kısa zaman içerisinde Kocasinan da asfaltlanmadık tek bir sokak bile kalmayacağının müjdesini veren Çolakbayrakdar, tesisin 2018'de kendi enerjisini üreteceği kaydetti.

'YENİ BİR SOLUK KATTIK'
Yeni Kocasinan'ı dünya standartlarının üzerine taşımak için 250 bin metrekare yeni yeşil alan oluşturulduğunu belirten Başkan Çolakbayrakdar, "'Daha Yeşil Kocasinan' için yeni doğanlar, yeni evlenenler ve vefat edenler için 3 farklı orman oluşturma projesini hayata geçirdik ve fidan dikim sezonuyla da her hafta ağaç dikme etkinliği gerçekleştirdik. 2017'de toplam 100 bin adet fidanı toprakla buluşturduk. Öte yandan çiftçilere alternatif ürün çeşidi sunmak ve Türkiye ekonomisine katkı sağlamak için 10 bin metrekare alan üzerinde tıbbı ve aromatik bitkilerinden oluşan 46 bin fidan diktik" diye konuştu.

ANADOLU'NUN EN MODERN GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİ
Geri dönüşüm çalışmaların ülke ekonomisine olan katkısının büyük olduğunu ve bu nedenle Kocasinan Belediyesi olarak bu işe daha çok önem verdiklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, "yenilikçi ve çevre dostu belediyecilik anlayışıyla projeler ve hizmetler ortaya koyuyoruz. Anadolu'da en modern tesisi KAYÇEV ile bir yılda 2 bin 575 ton kâğıt atık geri dönüştürülerek, 43 bin 775 ağacın kesilmesi önlendi. 989 ton plastik atık geri dönüştürülerek, 658 bin 674 KW/SA elektrik tasarrufu sağlandı. Ayrıca 82.5 ton cam atık geri dönüşüme kazandırılarak, 8 bin 250 LT petrol tasarrufu gerçekleştirildi. Ülke ekonomisine ve doğaya daha fazla katkı sağladık" dedi.
BİZE ULAŞIN