Melikgazi 2023 hedefine hazır

Melikgazi Belediye Başkanı Büyükkılıç, 2019-2023 dönemini kapsayan 11. Kalkınma Planı’nda yerel yönetimlere büyük görev düştüğünü belirterek, “2023 hedefine hazırız” dedi

Melikgazi 2023 hedefine hazır

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 2019- 2023 döneminde uygulamaya konulacak ekonomik ve sosyal politikaları içerecek olan 11. Kalkınma Planı'nda yerel yönetimlere büyük görev düştüğünü söyledi. 2019-2023 döneminde uygulamaya konulacak ekonomik ve sosyal politikaları içerecek olan 11. Kalkınma Planı'nın tanıtımı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki programla Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından tanıtıldığını hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, 11. Kalkınma Planı Özel İhtisas Komisyonu listesinde 43 komisyon bulunduğu kaydetti.

26 KOMİSYON VAR
?
43 özel ihtisas komisyonu içinde "Yerel Yönetimler ve Hizmet Kalitesi" komisyonun da bulunduğu ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, "2019- 2023 döneminde uygulanacak olan 11. Kalkınma Planı'nda 43 özel ihtisas komisyonu yer almaktadır. Bu komisyonların içinde "Yerel Yönetimler ve Hizmet Kalitesi" başlığında bir komisyon bulunmaktadır. Bu komisyonun olması yerel yönetimlere verilen bir ifadesidir. Ancak 43 İhtisas komisyonu içinde dolayı olarak 26 komisyon da belediyenin yetki ve görev alanına giren ve yer alan çalışmalarda vardır. Örneğin ulaştırma, turizm, kültür ve sanat, çocuk ve çençlik, konut politikaları, kalkınma sürecinde sivil toplum kuruluşları, su yönetimi, kentsel yaşam kalitesi ve kırsal kalkınma gibi komisyonlar dolaylı olarak hep yerel yönetimleri ilgilendir" dedi.

LOKOMOTİF GÖREVİ
?
"Dolayısı ile 11. Kalkınma planının başarı da yerel yönetimler adeta lokomotif görevindedir" diyen Büyükkılıç, "Bu açıdan yerel yönetimlere büyük görev düşmektedir. Belediye olarak 2023 yılı hedef ve amaçların yönelik tüm çalışmaların alt yapısı mevcuttur" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN