Kocaeli’de Öldürülen Cezaevi Müdürünün Baba Ocağında Yas Var

Kocaeli’de uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen Kandıra F Tipi Cezaevi Müdürü İsmet Aktürk’ün baba ocağında yas var. Aktürk’ün amcasının oğlu Ahmet Aktürk, cezaevi müdürünün vurulduğu araçla ilgili olarak, “Bu kadar stratejik, kritik görevlerde bulunurken çok basit bir araçla korunması veya işine gitmesi çok acı bir durum” dedi.
Edinilen bilgilere göre olay, dün sabah saatlerinde İzmit’in Yeşilova semtinde trafik ışıklarında meydana gelmişti. Daha çok çete suçlularının kaldığı F Tipi Cezaevi’nin Müdürü İsmet Aktürk’ün içinde bulunduğu 06 BP 4679 plakalı aracın yanına yaklaşan 34 KGZ 76 plakalı otomobilden peş peşe ateş açılmış, kurşunlardan 3’ü İsmet Aktürk’ün vücuduna isabet etmişti. Aktürk kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.
Olay sonrası hayatını kaybeden İsmet Aktürk’ün cenazesi memleketi olan Adana’nın Tufanbeyli ilçesine götürüldü. Aktürk’ün baba ocağında yas var. Meydana gelen olayla ilgili konuşan İsmet Aktürk’ün amcasının oğlu Ahmet Aktürk, “Buna elim bir suikast diyelim. Türkiye Cumhuriyetinin en kritik, en ciddi görevlerinde bulunan amcamın oğlu kendisi. Çok düzgün, çalışkan, namuslu, vatanını milletini seven bir arkadaşımdı” diye konuştu.
Aktürk ayrıca, “Beni burada en çok derin üzen şey bu kadar stratejik, kritik görevlerde bulunurken çok basit bir araçla korunması veya işine gitmesi çok acı bir durum. Bu ülkede tüm görevliler zırhlı araçlarla geziyor. Toplumda herhangi bir tehdit unsuru yaratmayan Diyanet İşleri Başkanımız bile zırhlı araçla gezerken, vatanını milletini bu kadar seven, onurlu, dürüst çalışan kardeşim bir dublo araçla. Vahim bir olay. Şu anda terörle ilgili söylemler var. Türkiye Cumhuriyetinin hukukuna, savcılarına güveniyorum. Failler inşallah yakalanır. Herhangi bir husumeti, düşmanı yoktu” şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN