14 Bin Asfalt İle Güvenli Ulaşım

14 Bin Asfalt İle Güvenli Ulaşım
Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Gesi Bölgesinde yer alan Mahallelerde yol yenileme ve düzenleme çalışması yaptıklarını ve bu çalışma ile üç cadde ile sekiz sokak ile bunlara bağlantılı yollarda asfaltlama çalışması gerçekleştirdiklerini bildirdi.
Mahalleye yenilenen asfaltlanmış yollar…
Gesi Bölgesinin Kayseri ili için özel bir yeri olduğunu tarihi ve doğal alanları ile türkülere ismini veren bağ ve sayfiye evlerini yoğunlukta bulunduğunu hatırlatan Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Gesi bölgesi Kuzey Bahçelievler Mahallesinde yer alan cadde ve sokaklarda asfaltlama çalışması yapıldığını belirtti.
Yaya yollarında da çalışma yapıldı…
Gesi Bölgesinde yer alan Gesi kuzey bahçeli evler de bu yıl yol yenileme ve asfaltlama çalışması gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, , konu ile ilgili olarak şunları söyledi.
“Gesi bölgesinde Kuzey Bahçelievler Mahallelerinde asfaltlama çalışmasına başladık. 3 cadde ile 8 sokak ve bunlara bağlantılı yollarının hem yol bakım ve onarımı yaptık, hem de asfaltladık. Bu çalışmalarımız ile güvenli, seri ve pürüzsüz bir ulaşım sağlanmaktadır. Gesi bölgesi türkülere konu olmuş doğal güzellikleri ile bağ ve sayfiye alanları ile yaz-kış oturulan bir bölge olmuştur. Gesi yolları önemli çünkü bu yol güzergahı ile bundan sonraki yerleşim alanlarına bağlantı sağlanmaktadır. Gesi artık 12 ay boyunca ikamet eden halkı ile 12 ay hizmet alan ve yollarının açık olması gereken bir bölge olmuştur. Kayseri’nin şirin ve güzel bir bölgesi olarak Melikgazili olmanın tüm hizmet ve yatırımlarını almaktadır. Bu çalışmaları yaparken her zaman olduğu gibi alt yapıda bütünlük sağlamak için diğer kurum ve kuruluşlar ile ortak çalışma yerine getirilmiştir.
BİZE ULAŞIN