Bünyan Yeniden İnşa Ediliyor

Bünyan Yeniden İnşa Ediliyor
Bünyan Belediyesi yaptığı çalışmalar ile Bünyan’ı yeniden inşa ediyor.
Belediyecilik anlayışı, projeleri, hizmetleri ve halk ile iç içe olan yöneticileri ile vatandaşın takdirini kazanan Bünyan Belediyesi, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, KASKİ ve KCETAŞ gibi paydaşları ile yürüttüğü koordineli ve planlı çalışma ile Bünyan’ı yeniden inşa ediyor. Bir yandan Bünyan Belediyesi ilçenin temel eksiklerini giderip vizyon projeler ortaya koyarken, diğer yandan Büyükşehir Belediyesi de ilçeye bağlı belde ve çevre mahallelerde alt yapı ve yol yapım çalışması yürütüyor. Bünyan Gençlik ve Kadın merkezi inşaatı hızla devam ederken, Pınarbaşı mesire alanında yapılacak olan yenileme çalışmaları da başladı.
Bünyan Belediyesi ilçede bulunan dere ve kanallarda temizlik çalışması yürütürken KASKİ’de ilçede insan sağlığını tehdit eden aspesli su borularını daha güvenli ve daha sağlıklı olan polietilen borularla yeniliyor. Son bir ayda 2 bin 500 metre yeni atık su kanalı çalışması yapan KASKİ, Bünyan genelinde su deposu inşaatı, bakım ve onarımına devam ediyor. Çevre mahallerde ve beldelerde bir de fiyat indirimi yapan KASKİ bu bölgede yaşayan vatandaşların 0,22 kuruştan su kullanmasına imkan sağladı. Yürütülen hummalı çalışmaların yanında KCETAŞ’ta ilçede elektrik nakil hatlarını yer altına almak için çalışmalar yürütüyor.
Genişleyen hizmet sınırlarına rağmen 44 mahallesinde yaşayan her bireye aynı hizmetleri ulaştırmaya gayret eden Bünyan Belediyesi, yaklaşık 30 mahallede aynı anda başlayan ve devam eden çalışmalarla Bünyan’ı yeniden inşa ediyor. Bu yıl yapacağı yaklaşık 200 bin metrekare yol çalışması ile bir ilke imza atacak olan Bünyan Belediyesi’nde gelecek yıl yol sorunun ortadan kaldırılması hedeflenirken, bu rakamın artacağı öngörülüyor. Mevcut yollarda bakım ve onarım çalışmalarına devam eden Bünyan Belediyesi, ilçede istinat duvarı, yeni umumi tuvaletlerin inşası ve bakımı gibi çalışmaları sürdürüyor.
2 yeni mesire alanın ilçeye kazandırılması için harekete geçen ve protokol imzalayan Bünyan Belediyesi ilçede bulunan bütün parkaların yaz bakımını yaparak, yeni aydınlatma sistemleri şehir mobilyaları, çöp kutuları ve oyun grupları ile donatıyor. İlçede kurulacak 10 adet halı sahalı park alanı içinde çalışmalarına başlayan Bünyan Belediyesi bunlardan 2 sinin inşaatına başladı.
BİZE ULAŞIN