Tren Garı İşletme Müdürü İzkübarlas’dan Güvercin Açıklaması

Kayseri Tren Garı İşletme Müdürü Çetin İzkübarlas, gar çatısında bulunan güvercinlerin kapanının kapatılıp çok sayıda güvercinin mahsur bırakıldığı iddialarını yalanladı. İzkübarlas, "Burada 6 tane çatı girişi var. Şimdi bu içeride olan kuşlar sabahleyin saat 04.00’de dışarıya tahliye ediliyor. Daha sonra kapaklar kapatılıyor. İçeride yaklaşık 10-15 tane kuş kaldı" dedi.
Tren garı çatısında yapılan tadilat nedeniyle çok sayıda güvercinin mahsur bırakıldığı iddiasına yanıt veren Kayseri Tren Garı İşletme Müdürü Çetin İzkübarlas, "Çok sayıda arkadaşımız kuşların telef olduğunu söylüyor. Halbuki öyle bir şey yok. Öyle bir şey olmasını ne biz isteriz ne de topluma o şekilde yansımasını istiyoruz. Çatımız bölge müdürlüğümüzün emriyle Anıtlar Yüksek Kurulunun projesi ile yaptırılmaktadır. Yüklenici firma burayı yapıyor. Burada 6 tane çatı girişi var. Şimdi bu içeride olan kuşlar sabahleyin saat 04.00’de dışarıya tahliye ediliyor. Daha sonra kapaklar kapatılıyor. İçeride yaklaşık 10-15 tane kuş kaldı" diye konuştu.
İzkübarlas ayrıca, "Tahliye işleminin tümü bittikten sonra biz kapakların tümünü kapatmak zorundayız. Bu bizim inisiyatifimizde olan bir şey değil. Anıtlar Yüksek Kurulundaki onaylanan proje kapsamında bize verilen emir doğrultusunda yapılan bir şey. İçeride 300-500 tane kuş olduğu söylentisi de spekülatif bir şey. Yetkililer gelip görebilir. 10-15 tane kuş var. Bunlar da peyderpeye çıkartılıyor. Diğer kuşlarında içeriye girmemesi için kapaklar kapatılıyor. Biz bunların tahliyesini yaptıktan sonra tamamını kapatacağız" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN