İl Mili Eğitim Müdürlüğünden Eğitim Semineri

İl Mili Eğitim Müdürlüğünden Eğitim Semineri
İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okulların kapanmasının ardından seminer döneminin başlamasıyla öğretmen ve yöneticilerin, bu dönemi verimli bir şekilde geçirmeleri amacıyla, birçok üniversitelerle iş birliği yaparak alanlarında uzman eğitimci ve akademisyenleri öğretmenlerle buluşturdu.
18-26 Haziran tarihleri arasında düzenlenen seminerlere Eğitimci-Yazar Oguz Saygın, Eğitimci-Yazar Özlem Yurdanur Özgenç, Doç. Dr. Tuncay Dilci, Psikolog Hipnotist Adil Maviş, Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdulkadir Gayretli, İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Dr. Muammer Yıldız, Gelişim Üniversitesiden Prof. Dr. Fatma Alisinanoğlu, Eğitimci-Yazar Alişan Kalpaklıkaya, Yrd. Doç. Dr. Erdal Şen, Yrd. Doç. Dr. Habip Hamurcu, Yrd. Doç. Dr. Salih Dogan, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Aydınbelge ve Fatma Eraaslan katıldı.
Düzenlenen seminerde, ’Bilinç Altı Eğitimi, Aile Eğitimi, Çocuklarda Davranış Bozuklukları, XYZ Kuşağı, Girişimcilik ve İnovasyon,Yetişkin ,Çocuk İletişimi, Çocukları Ne Kadar Tanıyoruz’ konuları anlatıldı.
Seminerde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, seminer çalışmalarının geçmiş yıllara nazaran daha verimli geçtiğini belirterek, ”Eğitimde, dünya büyük bir hızla değişip dönüşüyor. Bu süreçte talep ve beklentilerimiz hızla değişmekte, bu konuda biz eğitimcilerin de günümüz şartlarında kendimizi yenilememiz lazım. Bizde Türkiye’de bir ilk olarak alanlarında kendilerini ispatlamış, akademisyenleri ilimize getirerek paket bir program hazırlayarak farklı bir çalışma yapmayı amaçladık. Aynı anda altı salonda, altı farklı konu ve eğitimciyi sekiz gün süresince öğretmenlerle bir araya getirdik. Görünen o ki, öğretmenlerimiz çok memnun oldular. Gelecek seminer çalışmalarında bunun devamı yönünde bizlere talepleri oldu, bu da bizleri çok mutlu etti” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, seminerin düzenlenmesine katkı sağlayan akademisyenler, katılan öğretmen ve idarecilere teşekkür ederek bu tür çalışmaların önümüzdeki günlerde artarak devam edeceğini belirtti.
BİZE ULAŞIN