Bünyan Belediyesi Beş Mahalleye Yeni Park Yapıyor

Bünyan Belediyesi Beş Mahalleye Yeni Park Yapıyor
Mevcut parkalarda, oyun grupları, şehir mobilyaları, aydınlatma sistemleri ve temizlik araçlarını yenileyen, bakım ve onarım çalışmalarına aralıksız devam eden Bünyan Belediyesi, ilçenin farklı mahallerinde yeni parklar inşa etmeye devam ediyor.
Bünyan Belediyesi tarafından daha önce yapımına başlanan ve neredeyse tamamlanmak üzere olan Fatih Mahallesi Belediye Evler mevkiinde, içerisinde futbol sahası, çocuk oyun alanı ve oyun grupları, aletli kondisyon alanı ve yürüyüş ile koşu yolları, kamelyalar, oturma bankları, fıskiyeli havuzun yer alacağı parkın yanı sıra aynı özellikleri taşıyacak olan TOKİ bölgesindeki park inşaatına da başlanmıştı. Bunlarla birlikte Bünyan Belediyesi Camikebir, Camicedid ve Güllüce mahallerinde bu zaman kadar büyük eksikliklerden biri olan park alanları için düğmeye bastı.
Üç mahallede de parkların temelini atan Bünyan Belediyesi, mahallelerde ikamet eden her yaştan vatandaşın kullanabileceği park alanları oluşturuyor. Kurulacak olan yeni park alanları çocuk oyun alanı ve oyun gruplar, kamelyalar, oturma bankları, modern aydınlatma sistemleri ve temizlik araçlarına sahip olacak. Bu park alanlarından arazisi daha uygun olan Güllüce mahallesinde birde futbol sahası yer alacak. Yapılacak olan bu 3 park ile Bünyan Belediyesi aynı anda 5 mahalleyi yeni parklara kavuşturmuş olacak.
Yapılan hizmetlerle ilgili konuşan Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, “ilçenin her mahallesinde her yaş grubuna hitap eden parklar ile toplumun sosyal yaşamına renk katıldığını, çocukların daha sağlıklı ortamlarda yetişmelerine imkân sağladıklarını” ifade etti.
Daha önce 6 yeni parkı ilçenin farklı mahallerine kazandırdıklarını belirten Başkan Şinasi Gülcüoğlu,’’ Şuan 5 yeni parkımızın inşaatı devam ediyor. Bunların yanı sıra 2 yeni mesire alanı için protokol imzaladık. Ayrıca Büyükşehir belediyemizle iş birliği içinde Pınarbaşı mesire alanımızı yeniliyoruz. İlçemizin önemli değerlerinden olan bu mesire alanında alan genişletme, iki yeni tuvalet, yeni ve kullanışlı bir mescit, kafeterya, modern çocuk oyun grupları, 22 adet kamelya, oturma bankları gibi yenilikler yapılacak. Ayrıca buradaki havuz genişletilerek, ulaşım yolu da daha sağlıklı bir hale getirilecek’’ dedi.
Başkan Şinasi Gülcüoğlu daha önce birkaç oyun aleti ve birkaç banktan ibaret olan park alanlarının yerine Bünyan’a ve Bünyanlılara yakışır kalıcı, modern ve daha kullanışlı hizmetler yapmaya devam edeceklerini söyledi.
BİZE ULAŞIN