Yazarlar Birliği İstanbul Şube Başkanı Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ı Ziyaret Etti

Yazarlar Birliği İstanbul Şube Başkanı Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ı Ziyaret Etti
Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı, Osmanlı Ocakları Develi İlçe Başkanı Mahmut Kılınç, Hicranname’nin yazarı Develili Gökhan Yıldırım Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret esnasında Develi’li yazar Gökhan Yıldırım yazmış olduğu Hicranname adlı kitabı Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’a takdim etti.
Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, "Develimizde ahlaki, vicdani ve kültürel değerlerimize sahip çıkan bir nesil yetiştirmek için güzel projeler üretmek için çalışmalarımızı başlattık. Bu bağlamda bizimle aynı dertle dertlenen ve gençlik için güzel projelerle bize gelen Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı ve Osmanlı Ocakları Develi İlçe Başkanı Mahmut Kılınç’a teşekkür ediyorum. Ayrıca Develimizin yetiştirdiği genç yazarımız Gökhan beye kitap hediyesinden dolayı teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum" dedi
Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı ise ziyarette yaptığı konuşmasında, "Belediyelerimizin kültürel belediyecilik anlamında da kaliteli hizmetlere öncülük yapması sevindirici bir durum. Develi tarihten günümüze çok önemli şahsiyetler yetiştirmiş ilim irfan merkezi olmuş bereketli bir memleket. Tarih ve kültür anlamında medeniyetimizin özgün yanlarını içinde barındırıyor. Seyrani Asım Köksal gibi anıt şahsiyetleri bağrından çıkaran Develimiz gelecekte de öncü isimler yetiştirecektir. Bunun için Develimizde Kültürün sanatın hakettiği değeri görmesi gerekir. Nitelikli ve derinlikli çalışmalarla ilçemizin yarınlarına yatırım yapılmalı. Bu manada Sivil Toplum ve kültürel birikimimizle memleketimize vefa borcu olarak hizmet etmekten memnuniyet duyarız. Kitaba ve kültüre dost değerli Başkanımıza misafirperverliğinden dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Osmanlı Ocakları Develi İlçe Başkanı Mahmut Kılınç ise, "Gençlik bizim geleceğimiz geleceğimize sahip çıkmak zorundayız. Bunun için Osmanlı Ocakları Develi İlçe Başkanlığı olarak toplumsal projeler üretip kültürel değerlerimizi öğrenip kültürel değerlere göre yaşayan bir nesil yetişmesine vesile olmak ve bu tür projelere gücümüz nispetinde bir nebzede olsa katkı sağlamak istiyoruz. Bu projede bizimle işbirliği yapan Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı beye ve bu ve benzeri projelerde bizlere ve sivil toplum kuruluşlarına desteklerini esirgemeyen kıymetli Belediye Başkanımız Mehmet Cabbar beye teşekkürlerimi sunuyorum" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN