Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar:

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Ramazan ayında yaşanan ve kazanılan güzelliklerin hayatın her anına yansıması gerektiğini söyledi.
Ramazan Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, "Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem ateşinden kurtuluş olan Ramazan’da son an Bayrama ulaşmanın sevincini mutluluğunu yaşıyoruz. Herkesin Ramazan Bayramını tebrik ediyorum. Ramazan’da birlik, beraberlik, dayanışma, paylaşma, yardımlaşma, sevgi ve saygının ön planda olduğu, karşılıklı anlayışın zirve yaptığı güzellikleri yaşadık ve kazandık. Şimdi bundan daha güzeli var: O da Ramazan’da yaşadığımız ve kazandığımız bu güzellikleri hayatımızın her anına yaymalı ve yansıtmalıyız" dedi.
Bayramın; huzurun, mutluluğun, dostluğun, sevgi ve saygının, barış ve hoşgörünün artışının önemli bir sebebi olduğunun altını çizen Başkan Çolakbayrakdar, "Huzur ikliminde, bayrağımızın ve ezanımızın gölgesinde özgür bir ortamda Ramazan yaşadık ve bayrama ulaştık. Birbirimize, vatanımıza ve milletimize daha çok kenetlenerek bu güzel iklimin ve ortamın ilelebet devam etmesi için gayret göstermeliyiz, dua etmeliyiz. Bunun için de çok çalışmalı, üzerimize düşen vazifemizi en iyi şekilde yerine getirmeliyiz. Bugün maalesef bütün bu güzellikleri yaşamayan, kan ve savaş içinde yaşamak zorunda kalan İslam Alemi’nin önemli coğrafyalarında yaşayan Müslüman kardeşlerimiz var. Onların da bir an önce yurtlarında, yuvalarında huzur içinde özgürce bayram yaşamaları için çalışmalı, dua etmeliyiz. Bu vesile ile bir kez daha hemşerilerimizin, milletimizin ve bütün İslam Alemi’nin Ramazan Bayramını kutluyor, sağlık, huzur, mutluk ve barış getirmesini Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum" dilekleriyle sözlerini bitirdi.
BİZE ULAŞIN