KTO Başkanı Hiçyılmaz, Suruç Ve Adıyaman’daki Terör Saldırılarını Kınadı

KTO Başkanı Hiçyılmaz, Suruç Ve Adıyaman’daki Terör Saldırılarını Kınadı
Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesi ve Adıyaman’da meydana gelen terör saldırılarını kınadı. Hiçyılmaz, “Türkiye’nin istikrarsızlaştırılması için çaba gösteren mihrakların eylemleri hedefine ulaşamayacaktır” dedi.
Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen korkunç saldırı ve Adıyaman’daki terör saldırısına ilişkin yazılı bir mesaj yayımlayan Hiçyılmaz, masum insanların canına kasteden terörün her türlüsünü lanetlediklerini belirtti.
Hiçyılmaz, “Meydana gelen saldırılar; ülkemizin birlik, beraberlik ve huzurunu bozmaya yöneliktir. Adıyaman’da hain PKK terör örgütünün askerlerimize yönelik gerçekleştirdiği saldırı neticesinde şehit olan askerimiz ve Suruç’ta ölen vatandaşlarımız için acımız sonsuzdur. Bu saldırılar karşısında, birlik ve beraberliğimizden taviz vermeden millet olarak sağduyumuzu korumalıyız” diye konuştu.
Hiçyılmaz mesajında şu görüşlere yer verdi:
“Bu saldırıların tek hedefi huzur ortamıdır. Hedef, 78 milyonun kardeşliğidir. Terörün; milleti, dini, iyisi, kötüsü, haklısı, haksızı ve hiç bir mazereti olamaz. Terör, terördür. Ülkemizdeki barış ve istikrar ortamına, demokrasimize yönelik hain saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Bir askerimizin ve çok sayıda vatandaşımızın ölümüne ve yaralanmasına yol açan insanlık dışı saldırıları lanetliyorum. Devletimizin, bu saldırıların faillerini en kısa sürede bulacağından ve yargı önüne çıkaracağından şüphemiz yoktur. Saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.”
BİZE ULAŞIN