Başkan Hiçyılmaz’dan Şehit Ve Gaziler Haftası Mesajı

Başkan Hiçyılmaz’dan Şehit Ve Gaziler Haftası Mesajı
  1. Haberler
  2. Kayseri
Cuma 18.09.2015 10:28 ABONE OL
Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Şehit ve Gaziler Haftası nedeniyle yazılı bir mesaj yayımladı. Hiçyılmaz, “Uğruna büyük bedeller ödenerek kazanılan bu vatan, bizlere şehit ve gazilerimizin en kutsal emanetidir” dedi.
Hiçyılmaz, “Gazilerimiz; her aşaması gerçek bir kahramanlık destanı olan Milli Mücadele sırasında canlarını hiçe sayarak cepheye koşmuşlar ve işgal güçlerini kutsal vatan topraklarından atmışlardır. Kore Savaşı’nda, Kıbrıs Barış Harekâtı’nda, NATO Barış Gücü olarak dünyanın çeşitli yerlerinde ve terörle mücadele konusunda da üstün başarı göstermişlerdir” diye konuştu.
Milletin özgürlüğü için canlarını seve seve ortaya koyan kahramanlarla ne kadar övünülse de yetmeyeceğini belirten Hiçyılmaz, “Ülkemizin bağımsızlığı, Türk vatanının bölünmez bütünlüğü, milli birlik ve beraberliğimizin korunması uğruna üstün fedakârlıklar göstererek, canı, kanı pahasına, ölümüne göğsünü siper etmiş ve bunun nişanını gururla taşıyan Gazilerimizin kahramanlıkları hafızalarımızdan silinmeyecek ve hiçbir zaman unutulmayacaktır” şeklinde konuştu.
Başkan Hiçyılmaz, “Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, O’nun silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahramanlıklarıyla her zaman gurur kaynağımız olan gazilerimizi bir kez daha minnet ve saygıyla anıyorum. Vatanımızın bağımsızlığı için mücadele eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bağımsızlığımızın canlı tanığı olan gazilerimizi de saygılarımla selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ