Bünyanlılar Sorunsuz Bir Kurban Bayramı Geçirecek

Bünyanlılar Sorunsuz Bir Kurban Bayramı Geçirecek
Bünyan Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmesi amacıyla tüm tedbirleri aldı.
Bünyan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, 24-27 Eylül tarihleri arasında idrak edilecek olan Kurban Bayramında, Bünyanlıların hijyenik bir ortamda Kurban ibadetlerini yerine getirebilmeleri için gerekli önlemleri aldı. Kurban satış yerinde vatandaşların ve satış yapan esnafın sosyal ihtiyaçlarını dikkate alan Bünyan Belediyesi, kurban satış ve kesim yerinde, güvenliğin üst düzeyde sağlanması amacıyla zabıta ekiplerini görevlendirdi. Bünyan Zabıta ekipleri, özellikle arefe ve bayram günlerinde vatandaşların sorun yaşamaması için hazırlıklarını tamamladı.
Bünyan Belediyesi hayvan pazarı ve kesim noktası olan Bünyan mezbahane’sinde yer alan sosyal tesisler ise içerisinde yer alan mescit, yemek salonu ve tuvaletler ile vatandaşlara hizmet verecek. Ayrıca Bünyan Belediyesi, İlçe Tarım Müdürlüğü ile koordineli olarak gerçekleştirdiği, veterinerler tarafından satışa sunulan kurbanlıkların kontrolüyle, sağlıklı hayvan satışının gerçekleşmesini sağlayacak. Özellikle kurbanlıklarda görülebilecek her hangi bir hastalığın yayılmasını engelleyerek, satış yapan kişiler ve belirlenen alanların dışında kurban kesimi yapanlar hakkında yasal işlem uygulanacak.
Başkan Şinasi Gülcüoğlu yaptığı açıklamada” Hemşehrilerimizin rahat ve huzurlu bir bayram geçirmeleri adına alt ve üst yapı eksiklerini mümkün olduğunca hızlı bir şekilde tamamladık. Sağlıklı bir çevrede kurban ibadetinin gerçekleştirilmesi için temizlik ekiplerimiz yoğun bir mesaiyle çalışmaya devam ediyor. Mezarlıklarımız ziyaretler için hazır hale getirildi. Rahat bir ulaşım imkânı için bozulmaların yaşandığı yollarımızın bakım ve onarımını tamamlandı. Hayvan pazarımızın eksikleri giderilerek hem satış yapacak olan esnafımızın hem de kurbanlık hayvan alacak olan vatandaşlarımızın rahat edebileceği, ihtiyaçlarına cevap verebileceği bir hale getirdik. Zabıta ekiplerimiz bayram boyunca denetimlerine devam edecekler. Mezbahenimizde veteriner hekimler kontrolünde, sağlıklı ve güveli bir ortamda toplu kesimler yapılacak” dedi.
Bayram öncesi yaşanan terör olaylarında değinen Başkan Şinasi Gülcüoğlu;”Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen karanlık odaklar asla istediklerini alamayacaklar. Bu millet kanla beslenen hain terör örgütüne ve onu besleyenlere asla istediğini vermeyecek. Milletin huzuruna göz dikenlere gerekli cevabı yine bu millet verecektir. Yaşanan terör olaylarında kaybettiğimiz şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Bu bayramın birlik ve beraberliğimizi daha da kuvvetlendirmeye vesile olmasını diliyor, başta milletimiz ve Bünyanlı hemşehrilerimiz olmak üzere tüm İslam âleminin Kurban Bayramını şimdiden tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN