Talas’ta Yeni Dönem Kurslar Başlıyor

Talas’ta Yeni Dönem Kurslar Başlıyor
Talas Belediyesi’nin 2015-2016 döneminde 3 farklı merkezde açmayı planladığı 10 branştaki mesleki beceri ve eğitim kurslarının kayıtları başladı.
Kurslar hakkında bilgiler veren Talas Belediye Başkanvekili Mustafa İnceok, insana yatırımın en iyi yatırım olduğunu belirterek, eğitimin her yaşta gerekliliğine dikkat çekti. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce düzenlenen kursların yeni dönem kayıtlarının başladığını kaydeden Başkanvekili İnceok, öğrenciden ev hanımına herkesin katılabileceği kurslarla kişisel gelişim ve becerilerin artırılarak aile bütçesine katkı sağlanmasının da amaçlandığını ifade etti.
Başkanvekili İnceok, "Öğrenmenin yaşı yok. O yüzden vatandaşlarımızdan gelen talepleri de dikkate alarak ihtiyaçlara göre kurslar düzenliyoruz. Dikiş-nakış, okuma-yazma, İngilizce, diksiyon, şiş örgücülüğü, kurdele-nakış, aşçı çırağı, bilgisayar, işaret dili ve aile içi eğitim gibi farklı branşlarda kurslar düzenledik. Ekim ayının ikinci haftası başlayacak kurslara katılmak isteyenler başlama tarihine kadar başvurabilirler." diye konuştu.
Başkanvekili İnceok, kursların Mevlana Mahallesi’ndeki Fatma Bacı Baciyan-ı Rum Kadın Kültür Merkezi ve Mavera Bilgi Evi ile Ziraat Bankası karşısındaki Uluğbey Bilgi Evi’nde gerçekleşeceğini anlatarak, belediyenin 437 00 55 nolu telefonundan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlanılarak detaylı bilgi alınabileceğini sözlerine ekledi.

BİZE ULAŞIN