Esnaflardan Ailelere ’Zararlı Ürün’ Uyarısı

Esnaflardan Ailelere ’Zararlı Ürün’ Uyarısı
Yeni eğitim öğretim döneminin gelmesiyle birlikte çocukları için alışveriş yapacak ailelere önerilerde bulunan esnaf Sami Göktaş, okul araç gereçleri alırken dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayarak" Ailelerin çocukların sağlığına zarar verecek ucuz gördükleri kırtasiye ürünlerine değer vermemelerini, alırken bilinçli olmalarını öneriyoruz. Aileler çocukların sağlığına zarar verecek ürünlerden kaçınmalıdır" dedi.
Sami Göktaş ayrıca tatilin uzamasının kırtasiyecilerin işlerini etkilediğini belirterek, "Okul araç gereçlerinin satışında bir yoğunluk yok. Okulların açılacak olması vatandaşları alışverişe yöneltti ama arada Kurban Bayramının olması da ayrı bir meseledir. İnsanlar önce kurban ve bayram ihtiyaçlarını giderecekleri ve daha sonra da kırtasiye alışverişi yapacakları satışlarımızdan belli oluyor" ifadelerini kullandı.
"Geçen sene bu zamanlarda okulun da açılmasından dolayı yoğun bir satış vardı" diyen Göktaş sözlerine şu şekilde devam etti:" Kırtasiye alanında vatandaşımız özellikle kitap ve okul gereçleri alanında harcamalarını kısmıyorlar. Herkes çocuklarına gereken değeri kendi imkanları ölçüsünde veriyor. Bu bizim için sevindirici bir durumdur. Her zaman için ailelerin dikkat etmelerini öneririz. Ailelerin çocukların sağlığına zarar verecek ucuz gördükleri kırtasiye ürünlerine değer vermemelerini, alırken bilinçli olmalarını öneriyoruz. Aileler çocukların sağlığına zarar verecek ürünlerden kaçınmalıdır. Çocukların alacağı okul gereçleri okuluna göre değişiyor. Özellikle anasınıfı ve birinci sınıf malzemeleri 400 TL’yi bulmaktadır. Onun dışında kıyafet hariç bir öğrencinin masrafı 150 ile 200 TL arasında değişiyor."

BİZE ULAŞIN