Suriye Sınırına Mekanize Piyade Taburu Kaydırıldı

Kahramanmaraş’ta bulunan 2’nci Mekanize Piyade Taburu’ndaki Zırhlı Personel Taşıcıyı (ZTP) M 114, mühimmatları ve personeli ile birlikte Kilis’in Suriye sınırındaki karakollara kaydırıldı.
Kahramanmaraş 5. Zırhlı Tugay Komutan Yardımcılığı Aksu Kışlası’ndan öğle saatlerinde çıkan 30 adet zırhlı personel taşıyıcılar ve askeri personelin bulunduğu otobüsler, Kilis’e, oradan da Suriye sınırına sevk edildi. 3 ayrı askeri konvoy geniş güvenlik önlemleri altında karayolu ile Kilis’e akşam saatlerinde geldi. ZTP M 114, mühimmatları ve personelinin bir kısmı Elbeyli ilçesine, ikinci konvoy Kilis merkeze bağlı Akıncı Hudut Karakolu’na, üçüncü konvoy ise Öncüpınar Hudut Bölük Komutanlığı’na giriş yaptı. Kilis Valisi Süleyman Tapsız, Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Necmi İnce ile İl Emniyet Müdürü Candemir Özdemir, askeri malzemeler ile ZTP’lerin karakollara girişlerinde hazır bulundular.
2’nci Mekanize Piyade Taburu’ndaki Zırhlı Personel Taşıcıyı M 114, mühimmatları ve personeli ile birlikte Kilis’in Suriye sınırındaki karakollara kaydırıldı.
BİZE ULAŞIN