Kırıkkale’li İdil Ailesi 5 Aileye İftar Yemeği İkram Ediyor

Kırıkkale’li İdil Ailesi 5 Aileye İftar Yemeği İkram Ediyor
Kırıkkale’de asgari ücretle geçinen İdik ailesi, Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi ailelere kendileri için pişirdiği iftar yemeklerinden dağıtıyor.
Karşıyaka Mahallesinde ikamet eden Havva ve Halil İbrahim İdik çifti, önceki yıllarda olduğu gibi bu Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi ailelere kendileri için pişirdikleri yemeklerden dağıtmaya devam ediyor. Kendileri için pişirdikleri her yemekten ihtiyaç sahibi 5 ailenin de kapısına kadar ulaştıran İdik ailesi, Allah’ın kendilerine verdiği rızkı lütfetmek değil şükretmek amacıyla ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söylüyor.
Önceden belirledikleri ailelere hazırladıkları yemeklerden ulaştırdıklarını belirten İdik ailesinin Reisi Halil İbrahim İdik, yapılan işin abartılacak bir tarafı olmadığını, her ailenin kendi çevrelerinde yaşayan ihtiyaç sahibi aileler için yapabileceğini söyledi.
Ramazan da çeşit çeşit ve sıcak yemek yemenin mutluluğunu yaşayan aileler ise Allah’a şükrederek bu rızkları kendilerine ulaştıran İdik ailesine teşekkür ediyor.
BİZE ULAŞIN