Protokol Üyeleri’nden Şehitlik Ziyareti

Protokol Üyeleri’nden Şehitlik Ziyareti
Kırıkkale Valisi Ali Kolat ve beraberindeki protokol üyeleri Ramazana bayramı dolayısıyla Şehitliği ziyaret ettiler.
Kırıkkale Şehitliği ziyaretinde ilk olarak Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı ardından İl Müftüsü Bekir Gerek şehitler için dua etti. Daha sonra Şehit kabirlerini tek tek ziyaret ederek karanfil bırakan Vali Kolat, eşi İlksen Kolat ve beraberindeki protokol üyeleri şehit yakınlarıyla da sohbet ettiler.
Bayramlaşma vesilesiyle, il protokolünün katılımı ile şehitlik ziyareti gerçekleştirdiklerini söyleyen Vali Kolat, “Şehitlerimiz bizim için son derece önemli. Bizler bugün bu bayramları huzur ve güven içerisinde geçiriyorsak bu şehitlerimizin yaptıkları fedakârlıklarından dolayıdır. Allah mekânlarını cennet eylesin. Ailelerine ve yakınlarına sabırlar versin. İnşallah bundan sonra daha huzurlu, daha güvenli bir ortam içerisinde nice bayramlara erişmemiz ümidiyle bütün vatandaşlarımızın Ramazan Bayramlarını kutluyorum” dedi.
Şehitlik ziyaretine, Vali Ali Kolat ve eşi İlksen Kolat, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Kaya, Belediye Başkan Yardımcısı Şükrü Göktaş, Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, il protokolü, davetliler ve şehit aileleri katıldı.
BİZE ULAŞIN