Şehit Astsubay Bahtiyar Ceylan Mezar Başında Anıldı

Şehit Astsubay Bahtiyar Ceylan Mezar Başında Anıldı
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi tarafından, Şehit Astsubay Bahtiyar Ceylan mezar başında anıldı.
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi Başkanı Rıfat Öcal ve dernek üyeleri, Hakkari’nin Şemdinli ilçesi kırsalında terör örgütü PKK ile girdiği çatışmada 29 Eylül 1992 tarihinde şehit düşen Astsubay Bahtiyar Ceylan’ı mezarı başında andı. Şehitlik Camii din görevlisi Yalçın Demirel tarafından Şehidin mezarı başında Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi.
Şehidin Kırıkkale’deki anne ve babasının da geçtiğimiz yıllarda vefat ettiğini, kentte kabrini ziyaret edecek kimsenin kalmadığını belirten Dernek Başkanı Rıfat Öcal, “Şehit Astsubay Bahtiyar Ceylan, Hakkari’nin Şemdinli ilçesi kırsalında eli kanlı terör örgütü ile girdiği çatışmada 29 Eylül 1992 tarihinde şehit olmuştu. Evli ve iki çocuk babası olan Şehidimiz düzenlenen Askeri törenle Kırıkkale Şehitliğine defnedilmiştir. Amasya’nın Merzifon İlçesinden olan Şehidimiz Bahtiyar Ceylan’ın Annesi de geçtiğimiz yıl vefat etti. Bu nedenle ailesinden ilimizde ikamet eden kimsesi kalmamıştır. Derneğimizin Yönetim Kurulu üyesi olan Şehidimizin annesini ve babasını, Şehit Bahtiyar Ceylan’ı ve bütün Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

BİZE ULAŞIN