Kazak Folklor Ekibinin Gösterisi Büyük İlgi Gördü

Kazak Folklor Ekibinin Gösterisi Büyük İlgi Gördü
Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Kırşehir Belediyesi tarafından organize edilen gece de "Subinvay Sazı, Kazak Folklor ve Etnografik Halk Müziği" topluluğu sahne aldı.
Cacabey Meydanında seslendirilen şarkılar ile ünlü kazak ozan Subinvay Aronulı anılırken teravih namazı sonrası düzenlenen etkinlikleri binlerce kişi izledi.
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’ye kazak halk giysisi Çapan (kaftan) hediye edilirken Bahçeci, "Kırşehir halkının da ramazan ayı boyunca belediye tarafından organize edilen programlarla ramazan ayını ruhuna uygun şekilde yaşayacaklarını söyledi.
Kazakistan Cumhuriyeti Ülke Temsilcisi Malik Otarbayev tarafından yapılan teşekkür konuşmasının ardından, gecede sahne alan Süyinbay Sazı Kazak Folklor ve Etnografik Halk Müziği Topluluğu, ünlü ozan Süyinbay Aronulı’nın şiirlerinden bestelenen şarkıları seslendirdi.
Topluluğun folklor ekibi geleneksel Kazak halk danslarından “Erke Kız” ve “Şattık” adlı örnekleri sunarken, 3’lü dombra ekibi de sazdaki hünerlerini birbirinden güzel parçalarla sergilediler. Azeri ve Türkçe şarkılarla düzenlenen etkinlik son bulurken, Kırşehirli izleyiciler konuklarını ayakta alkışladı.
BİZE ULAŞIN