Esnaf Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk:

Esnaf Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk:
Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, vatandaşın daha rahat hizmet alması için hükümet konağının, eski yeri olan Ankara Caddesi üzerine yapılması gerektiğini söyledi.
Birlik Başkanı Öztürk yaptığı açıklamada, "Türkiye’de 2015 yılında sadece Kırşehir’de Hükümet Konağı yapım işi yatırım programına alındı. Bu bizim için müjdeli bir haberdir. Hükümet binamızın proje bedeli 30 milyon liradır. İlimizin ihtişamını ve tarihini yansıtacak muhteşem prestij binası inşa edilecek. Ama yapılacak olan binanın ana yolun kenarına ve il merkezinden uzak bir yere yapılması vatandaşları rahatsız etti. Çünkü oraya gidecek olan vatandaş mağdur olacak. Gidiş gelişte hep problem yaşayacak. Konuyla ilgili gelen şikayetleri AK Parti Kırşehir Milletvekilimiz Salih Çetinkaya’ya ilettik. O da bizim bu talebimizi değerlendirmeye aldı. Biz de bütün oda başkanları olarak imza toplayıp Çetinkaya’ya gönderdik" diye konuştu.
Hükümet Konağı’nın yeniden Ankara caddesi üzerine yapılması gerektiğini belirten Öztürk, "Kırşehir’in en önemli caddesi olan Ankara Caddesi yeniden canlanacak. Yapılacak olan hükümet konağını çok katlı yaparak bütün resmi kurumları toplayabilirler. Konağa gelen vatandaşlarımız binaya girdiği an bütün devlet işlerini bitirir. İl merkezinde olması ise vatandaşlarımızın perişan olmadan ulaşmalarını sağlar. Bunun için yetkililerden bu konuyla ilgilenmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN