Büyükşehirli Atletler Balkan Şampiyonası’nda

Büyükşehirli Atletler Balkan Şampiyonası’nda
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtsporlu Atletler, Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda yedi derece kazanarak, Balkan Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtsporlu atletler katıldıkları Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda, 7 derece kazanarak, Balkan Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandılar. Atletizm Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan Yıldızlar Atletizm Türkiye Şampiyonası 550 erkek, 279 kız olmak üzere, toplam 829 sporcunun katılımıyla Trabzon’da yapıldı. 4 Temmuz’da Sırbistan’da yapılacak olan Balkan Şampiyonası kadrosuna girmek için mücadele eden mavi beyazlı atletler müsabakalarda kıyasıya mücadele etti. Şampiyonada 110 metre ve 400 metre engellide yarışan Ahmet Zeki Kodalak ile uzun atlamada Serkan Altun Türkiye ikincisi oldu. Altun üç adım atlamada ise Türkiye üçüncülüğü kazandı.
800 metrede yarışan ve bir ay önce yapılan müsabakalarda Dünya Yıldızlar Şampiyonası barajını geçerek Kolombiya’da yapılacak olan şampiyonaya katılmayı garantileyen Yener Aras ise şampiyonada Türkiye ikincisi oldu. Kolombiya vizesi alan cirit atma branşındaki bir diğer Büyükşehir Kağıtsporlu Cemil Özcan ise Türkiye ikincisi oldu. Çekiç atmada yarışan Hasan Şişgin üçüncü olurken, 100 metrede yarışan Furkan Ekinci ile 400 metrede yarışan Oğuzhan Benli dördüncü olarak Balkan şampiyonasının kadrosuna seçildi.
BİZE ULAŞIN