Başiskele Sahilinde Ramazan Akşamları Başladı

Başiskele Sahilinde Ramazan Akşamları Başladı
Başiskele Belediyesi İftar ve Ramazan programlarının ilkini Başiskele Sahilinde gerçekleştirdi.
Ramazan sohbetleri, tasavvuf konserleri ve çocukların eğleneceği programlar hazırlayan Başiskele Belediyesi hafta içi her akşam verilecek iftar yemeklerinde Başiskele halkını bütünleştirecek ve kaynaştıracak.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Şahin Talus’un katıldığı iftar programına yaklaşık 2 bin 500 kişi katıldı. Komşuluk ilişkilerini güçlendiği, mahalle sakinlerinin birbirleri ile tanıştığı iftar masalarını iftar saati öncesi tek tek dolaşan başkanlar samimi sohbetler gerçekleştirdi.
Akşam ezanı sonrası Hayat Kimya San. A.Ş katkılarıyla verilen iftar yemeği ile açılan oruçların ardından konuşan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, “Düzenlediğimiz iftar yemeğimizde bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum. Buraya Başiskele dışından gelen misafirlerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Birisine tebessüm etmek, eksiğini görmemek, kusurunu örtmek, hoşgörülü olmak gerekiyor. Komşuluk ilişkilerimizde, inanalar arasında ayrım yapmadan ötekileştirmeden, birbirimizi severek sayarak hayatımızı en güzel şekilde devam ettirmemiz, geride güzel eserler bırakmamız gerekiyor. Bizler Başiskele Belediyesi olarak Başiskele’yi gelecek nesillere en iyi şekilde hazırlama gayreti içerisindeyiz. Elbette ki eksikliklerimiz olmuştur. Hakkınızı helal edin. Sizlerle birlikte aynı çorbayı kaşıklamak, aynı ekmeği bölüşmek bizim için en büyük şereftir. Başiskele Halkı olmasa bizlerde olmazdık” dedi.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise, “En güzel iftar evimizde yaptığımız iftardır. Bu toplu iftarların en güzel yanı ise birbirini görmeyen insanlar görüşme fırsatı yakalamasıdır. Burada sizlerle beraber iftar yapmak çok güzel. Kocaeli’miz Başiskele’miz her geçen gün güzelleşiyor. Siz güzel insanlar her şeyin en güzeline layıksınız. Bizler de bunun çabası içinde olduk ve olmaya devam edeceğiz. Sizlere hizmet etmek bizim için büyük bir haz. Sizlerle beraber bu yolculuğa devam ediyoruz. Medeniyet yolculuğumuz ilelebet devam edecektir” diye konuştu.
Ramazan akşamlarının ilk gün ki programında Ufuk Akın semazenler eşliğinde en güzel ilahi eserlerini Başiskele halkı için seslendirdi.
BİZE ULAŞIN