Eşme’de Yol Temizleme Çalışmaları Sürüyor

Kocaeli’nin Eşme ilçesinde dün yaşanan sel baskınında birçok aracın su altında kaldığı D-100 karayolunda temizleme çalışmaları sürüyor.
Kocaeli’nde derelerin taşması sonucu sular altında kalan ve yaklaşık 5 saat ulaşıma kapalı kalan D-100 Karayolunu temizleme çalışmaları sürüyor. Dün karayolları, Kocaeli Büyükşehir ile Kartepe Belediyesi ekiplerinin başlattığı temizlik çalışmaları bugün de devam etti. Karayolları ekipleri yola savrulan palet ve ağaç parçalarını yoldan kaldırdı. Sel sularına kapılarak yolda moloz altında ve mahalle aralarında kalan araçlar çekiciler vasıtasıyla kaldırılıyor. Karayolları’nın ortasında bulunan menfezler ise ekipler tarafından temizleniyor. Parçalanan bariyerleri değiştirme çalışmaları yapan ekipler, selin izlerini D-100’den silmeye çalışıyor. Eşme ilçesinde sokaklarda da sürdürülen çalışmalarda selin sürüklediği molozlar kaldırılmaya devam ediliyor.
Kocaeli’de önceki gece etkili olan sağanak yağış sabah karşı sele neden olmuştu. Derelerin taşması sonucu meydana gelen sel, Kartepe İlçesi Eşme mevkiini sular altında bırakmıştı. Selin vurduğu D-100 Karayolu’nda onlarca araç, yüzlerce insan mahsur kalmış, 5 saat süren çalışmalar sonucu yol ulaşıma açılmıştı.
BİZE ULAŞIN