Üstün Yetenekli Öğrenciler Buzda Küresel Isınmayı Öğreniyor

Üstün Yetenekli Öğrenciler Buzda Küresel Isınmayı Öğreniyor
Küresel Vatandaşlık Eğitimi projesinde yer alan üstün yetenekli 40 öğrenci, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Olimpik Buz sporları salonunda eğitimlerini sürdürüyor.
Yaz süresince açık olan Kocaeli Olimpik Buz Sporları pisti, bu kez üstün yetenekli öğrencileri ağırladı. Kocaeli Üniversitesi tarafından yürütülen, TÜBİTAK’ın 4004 “Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları” başlığı altında desteklediği “Üstün Yetenekli Öğrencilere Küresel Vatandaşlık Eğitimi” projesinde yer alan 40 öğrenci, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Olimpik Buz sporları salonunda eğitimlerini sürdürüyor. Üstün zekalı tanısı almış 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen, 40 kişiden oluşan iki ayrı grup şeklinde gerçekleştirilen projede ilk grup eğitimini tamamladı.
Proje Yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Üzeyir Ogurlu tarafından Üstün yetenekli ve geleceği parlak olarak nitelendirilen öğrencilere proje kapsamında küresel vatandaşlık programından en üst düzeyde yararlanabilmeleri için hava, su ve toprak kirliliği, genetiği değiştirilmiş ürünler, yenilenebilir enerji, küresel iklim değişikliği gibi konularda bilim dersi; empati, önyargı, ayrımcılık, sorumluluk, yardımseverlik, haklara saygı gibi konularda etik dersi ile ders aralarında ve dinlenmelerinde yaratıcılıklarını geliştirecek olan yaratıcılık dersi verildi.
Küresel Vatandaşlık Eğitimi Projesi öğrencileri, eğitim aldıkları altı günde küresel ısınmayı daha iyi anlamak için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Olimpik buz pistine getirerek küresel ısınma uygulamalı olarak anlatılıyor. Ayrıca yetenekli öğrenciler İZAYDAŞ tesislerine, yenilenebilir enerji üretiminin deneyini yapmak için ise Kocaeli Üniversitesi Yenilenebilir Enerji Laboratuarı’na eğitmenleri eşliğinde ziyarette bulunarak incelemelerde bulundu.
BİZE ULAŞIN