Başkan: "Ege Ve Akdeniz Sahillerini Kandıra’ya Getirdik"

Başkan: Ege Ve Akdeniz Sahillerini Kandıra’ya Getirdik
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Başkan Karaosmanoğlu, Kandıra Kefken limanı ile Mithatpaşa bölgesinde inceleme yaptı.
Yaz aylarının gelmesiyle birlikte iç turizmin ilimizdeki önemli ilçesi Kandıra’da, sahillerde gerçekleştirilen çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken ile birlikte deniz sezonuna hazırlanan sahillerdeki son durumu yerinde inceleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Vatandaşımız bu sezonda huzur ve güven içerisinde tatillerini geçirebileceği Karadeniz sahillerimizdeki son hazırlıkları da tamamladık. Büyük anlamda eksikliğimiz kalmadı. Geriye kalan küçük özel dokunuşlarla halkımız kendi şehrinde deniz noktasında Ege ve Akdeniz’e gitmiş gibi olacak. Yaptığımız çalışmalarla Ege ve Akdeniz sahillerini Kandıra’ya getirmiş olduk" dedi.
Tek amaçlarının vatandaşın memnuniyeti olduğunu her platformda söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, Kefken sahilindeki liman ve Mithatpaşa bölgesinde oluşturan sahil çalışmaları hakkında da bilgi aldı. Aydınlatma, parke, şezlong, yürüyüş yollarının tamamlanmasının yanı sıra Başkan Karaosmanoğlu, vatandaşın sahile rahat ulaşması için yolların yapımı noktasında eksikliklerin giderilmesinin talimatını da verdi.
Kefken Muhtarı Zeynel Abidin Ekrem’in de eşlik ettiği incelemede, doğal yapının korunması noktasında özenli davranılması talimatını da veren Başkan Karaosmanoğlu, "Halkımızın hizmetine ve yaşamının kolaylaşmasına dönük projeleri bir bir yerine getiriyoruz. Geçmiş yıllarda harabe olan sahillerimizi bugün halkımıza açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Daha çok hizmet üretmek için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz" açıklamasını yaptı. Kefken Mithatpaşa sahilinin yeni görünümüyle halkımıza hizmet vereceğini de belirten Başkan Karaosmanoğlu, "Vatandaşımız gönül rahatlığıyla bu imkanlardan faydalanabilir" ifadelerini kullandı.
Öte yandan Mithatpaşa sahilinde sürdürülen yaz sezonuna hazırlık çalışmalarında, oluşturulan plaj bölümüne 200 adet şezlong koyulurken, çevre düzenlemesi, bay bayan tuvaletler, soyunma kabinleri ve duş bölgeleri de yapıldı.
BİZE ULAŞIN