Başkan’dan İzmit’in Kurtuluşu Mesajı

Başkan’dan İzmit’in Kurtuluşu Mesajı
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu bir mesaj yayınlayarak İzmit’in kurtuluşunun 94’üncü yılını kutladı.
Önce İngilizler ve ardından Yunanlılar tarafından işgal edilen İzmit’in 28 Haziran 1921 günü Türk ordusunun kente yeniden girişi ile düşman işgalinden kurtarılışının 94’üncü yıldönümü nedeniyle Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Karaosmanoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Bu gün İzmit’in kurtuluşunun 94’üncü yılını kutluyoruz. Ne mutlu bizlere ki, ecdadımızın canı ve kanı pahasına bizlere emanet ettiği bu güzel şehirde ve bu cennet vatanda; huzur ve mutluluk içerisinde yaşıyoruz. 28 Haziran, dört bir yanı işgal altındayken yokluklar içinde var olma savaşı veren bir halkın adeta küllerinden yeniden doğuşunu müjdeleyen bir tarihtir. İzmit; cumhuriyetimizin kuruluş yıllarından itibaren genç, eğitimli ve üretken nüfusuyla Türkiye’nin sanayisine, büyümesine ve gelişmesine öncülük etmiş, çok değerli katkılar sağlamıştır."
"Tarihi, doğal, kültürel zenginlikleri ve yüksek turizm potansiyeliyle Türkiye’nin gözbebeği şehirlerinden biri olan İzmit, inanıyorum ki 2023 yürüyüşümüze öncülük etmeye devam edecektir. Çünkü hemşehrilerimiz vatanın kıymetini çok iyi bilir. Bir karış vatan toprağı için canını seve seve verir. İşte bu millet bu şuurla ülkesine, bayrağına, dinine sahip çıkmış, düşmana çiğnetmemiştir. Bu vesile ile Kocaeli’nde kahramanca mücadele eden; Kara Fatma’yı, Yahya Kaptan’ı, Servetiye kahramanlarını ve bütün aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Bu düşüncelerle İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 94’üncü yıldönümünü can-ı gönülden kutluyorum. Bu özel gün dolayısıyla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, aziz şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyor, bütün vatandaşlarımızı sevgiyle selamlıyorum. İzmitimiz’in kurtuluşunun 94’üncü yılı kutlu olsun."
BİZE ULAŞIN